Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz sebgutkopf #138155 üzenetére

    Egyetértek, viszont a 60fps és a 24fps + 1/50 szerintem nagyon más. Persze a 24fps-hez kell az 1/50, ha az nincs, akkor még szép, hogy szaggatottnak érződik a rövid záridő miatt. Az 1/50 azért jó, mert egy hangyányit elmosódik minden képkocka, amin mozgás van és emiatt folyamatosabbnak, természetesebbnek látod a videót. Így utólag belegondolva talán azért tűnik folyamatosabbnak az 50 vagy 60fps akciókamerákon, mert ezeken nem lehet záridőt állítani (vagy lehet?) és ha lehetne sincs addig értelme, amíg ki nem találnak valami beépített, fényviszonyokhoz automatikusan igazodó variable ND szűrőt :D . Mert ugy-e ha napfénynél ND nélkül 1/50-re állítanám, minden kiégne a videókon. Na mindegy, látszik, hogy nem gondoltam bele igazán a dologba, "rendes" kamerán hozzászoktam a full manuális kezeléshez (expozíció, fókusz, ND stb), így ott mivel a variND alap, természetesnek tűnt mindíg 24fps+1/50-re állítani.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák