Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbsofficial

    tag

    válasz Hoffer #283744 üzenetére

    Én rendeltem egy Sava-t, át is vettem, leírom a tapasztalatokat, mert úgy látom itt mindenki elképesztően látja a minőséget a weboldalról és ott álltak meg, hogy Kína=Wish alsópolca.
    Viszont részben vannak valós dolgok is néhány hozzászólásban, erre is kitérek.

    Amiről kérdeztem korábban és át is vettem: [link] .
    Azt a modellt próbáltam kiválasztani MTB-ből, ami a villantás helyett (pl. hátsó rugóstag) normális alkatrészekből van összerakva: Deore fékek, SLX hajtás - még a lánc is, pedig az rengeteg dicsőített nagy márkánál le van spórolva, pláne ezen ár 1,5-2x-es kategóriában.

    Nem tudtam eldönteni, hogy MTB-t vegyek vagy országútit fejlesszek discesre, de utóbbit nem akartam bevállalni a rossz geo és felemás szettek miatt. Ezért egy középalap montit választottam annyiért, amennyiért egy használtat is vennék, viszont a kínálat nagyon szűk 195cm feletti embereknek :(((

    Szóval tapasztalatok, kicsit össze-vissza:
    + szépen becsomagolt, sérülésmentes doboz
    + szép, matt festés, összeszerelés minősége nem rossz
    + valós, leírt felszereltség, amit más gyártónál sem kérdőjelez meg az ember
    + egész jó Novatec agyak
    + 15 év gari (?) a vázra

    - legnagyobb szívfájdalom: XL-es vázhoz 170-es hajtókar... elég kizáró ok
    - 0 leírás, két gagyi pedál, prizma, külön dobozban
    - puha fékek, valószínűleg egyből légtelenítéssel kell kezdeni
    - teleszkóp szintén puha
    - 160-as tárcsa elől
    - nehéz, gagyi felnik, autószeleppel
    - nincs letámasztó :D

    Legnagyobb objektív kérdés nyílván a váz, de ez a gyártó nem 20 darabot épített eddig, egyáltalán nem gondolom, hogy olyan kockázatos lenne, mint ahogy itt néhányan beállítják. Ha felhasználták a korábbi tapasztalatokat, nagy meglepetés nem érhet, pláne, ha érvényesíthető a 15 év garancia.

    Még kicsit gondolkodom a sorsán, egyelőre a nappaliban áll, de a rossz hajtókarhossz biztosan zavarna és a csere rögtön bukóval jár.
    Teleszkóp sem hosszútávú, ilyen jár 4-500e-s kategóriában is, de azt is upgradelném valószínűleg.

Új hozzászólás Aktív témák