Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacerta

    aktív tag

    válasz Hasaggymeg #255396 üzenetére

    Nem, sajnos vannak vis maiorok, amikre nincs instant gyógyír. :(((
    Valahogy fellazult a csőtengely, ami a kazettatestet a hátsó agyhoz rögzíti.
    Ezt úgy vettem észre, hogy egyszercsak menet közben beállt a hátsó kerék, mint a szög. Elforgott a tengely is a hátsóvillában, előre azonnali kontrám volt, hátrafelé tolva vittem haza a bicajt. :Y

    Rohadt nagy szerencse, hogy kb. 1.5 km-re voltam a lakástól, és sík úton haladtam nagypapatempóban. Ha ez mondjuk Hollóstetőről lefelé történik 50-es tempónál, esélyes, hogy most egy felhő szélén hárfázgatva olvasnám a topicot.

    A B+ eredményeképp a hátsó tengelyről lejött a menet a kónuszoknál, a hajtás oldali kónuszt pedig úgy összemángorolták a csapágygolyók, hogy nagy kulcsokkal le tudtam még csavarni a tengelyről, de vissza már nem ment.
    Ami a legjobban fájt, az viszont az volt, hogy míg a feszülés a tengelyt kifelé gyakta meg, az agyat befelé préselte, aminek eredményeképp kaptam egy kb. 5mm-el rövidebb, és enyhén kiflibe hajlott hátsó agyat.
    Szóval hirtelen szükségem lett egy új agyra, meg egy komplett hátsókerék-fűzésre. :W

Új hozzászólás Aktív témák