Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sssent

    senior tag

    válasz Bici #2340 üzenetére

    Én is tartok ettől a módosítástól egy kicsit, a természetvédelemtől függtlenül is. Az, hogy kicsit(!) talán kevesebb helyen kényszerítik illegalitásba a bringásokat, az végülis pozitív. Viszont szerintem azokat, akik ésszel, a környezetre és a gyalogosokra tekintettel kerekeztek az erdőben, azokat eddig sem nagyon molesztálták. Attól tartok, hogy egy ilyen szabálymódosítás majd megint úgy megy át a köztudatba, mint az egyirányú utcába forgalommal szembeni behajtás. A nyakamat rá, hogy lesz majd olyan gyökér, aki beszól a szerencsétlen gyalogbékának, aki miatt 30 alá kellett lassítania a túristaösvényen, mert neki ott minden joga megvan a kerékpározásra. A gyalogbringa utakról is egyeseknek az az elképzelésük, hogy az már egy kerékpáros-autópálya, sebességkorlátozás nélkül, csak nekik fenntartva. Tegnap pl. szemből megint majdnem elkapott (nem rajta múlt) valami kamikáze legalább 30-cal. Az egy dolog, hogy épp egy szabálytalan gyalogost került, na de akkor is. Nekem bringautakon szerintem több gondom van a bringásokkal, mint a gyalogosokkal. És ezzel most nem a gyalogosok közlekedési kultúráját akarom dícsérni, de azok legalább többnyire lassabban mozognak.

    Ha valaki a Fehérvár - Velencei-tó vonalon járna, érdemes kerülni a Kisfalud-Dinnyés közötti átkötő bringautat, az autópálya alatt megint jó kis dagonya van. Ha nem zavar a sár, akkor végülis át lehet evickélni rajta, de szerintem ezt az utat pont nem a hegyre tartók használják.

Új hozzászólás Aktív témák