Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Zsohi #123683 üzenetére

    Ha ezek a vasak megfelelnek nagyjából mindenre, akkor a trail/enduro videók meg tesztek miért szólnak mindíg a pályán lejtőzésről? Oké, láttam már pár rendes túra videót is enduro gépekkel, de kb. az összes emelkedőn tolták, olyanokon is, amiken én a belépő XC-vel röhögve feltekernék... én egyre jobban kétlem amúgy, hogy egy trail is jó mindenre, mármint lehet, hogy jó, de egy XC-n sokkal könnyebb, jobb érzés a hosszabb vegyes, sok emelkedővel megfűszerezett túrákat lenyomni és az aszfalttól sem ijed meg. Persze hatalmas tapasztalataim nincsenek, de nemrég próbálgattam a haverom 130mm rugóutas merev bringáját és hát az enyém sokkal fürgébb, sokkal jobb érzés mászni is vele. Sőt, már az enyémen is érzem, hogy amióta kivettem a hézagolót a stucni alól, vettem egy hosszabb stucnit, amit lefele fordítottam, azóta sokkal jobb érzés vele mászkálni (trail/enduro-n ugy-e rövid egyenes stucni van), a lejtőzésről meg annyit, hogy ahol én XC-vel nem megyek le, ott valszeg már trail-al sem tenném. És akkor még szóba sem kerültek a karbon XC-k, amikkel szemben vegyes-mászós túrán valszeg a trail/enduro vonalnak semmi esélye sem lenne :B . Én úgy gondolom, hogy a hosszú rugóutas gépek valszeg inkább pályázni jók, de mivel a többség nem pályázik, ezért XC-t, trekkinget, outit meg egyebeket használ. Kivétel a pedelec bringák, mert azoknak a mászás sem akadály. A sok endurós videót még oké, értem, mert látványosak, de hogy az XC tesztek miért haltak ki, azt fel nem foghatom :N

    Na mindegy :DDD

    6030D: De jó neked, hogy -7 fokban is akad haver akivel lenyomhatsz hosszú túrákat :))

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák