Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz EQMontoya #7640 üzenetére

    Ez már nem teljesen a "jó-e az xy nyelv első nyelvnek" kérdéskör. Ha végig C#-ot erőltetik a prog 1..x-en, és a nem prog tárgyak beadandóit is ebben várják, és a C++ csak valami választhatóként kerül elő, akkor a munkaerőpiacra kerülve is C# felé próbál elkelyezkedni inkább a pályakezdő, amihez jobban ért, amivel több esélye van. Azt nem tudom, hogy mi volna, ha kezdene valaki C#-pal prog1-2-t, majd még kötelezően ráerőltetnének mondjuk legalább 4 félév C++-t, gondolom, C++ fejlesztő lenne belőle - persze a példának értelme nem sok van.
    Igazából oktatni kéne legalább 5 nyelvet, amivel a különböző paradigmák jól szemléltethetőek, és legalább egyet ezek közül mélyebben, ugyanakkor ennyi idő alatt ennyi nyelvben nehéz lenne értelmes tudást felszedni (kezdőként), és talán egyikben sem tudna dolgozni, mire pályakezdőként elhelyezkedne.
    Nekem egyébként nem az következik az állításból, amit mondasz, hanem az, hogy minek akarna C vagy C++ fejlesztő lenni, ha C#-pal már barátságba került. Ez az átlag, aki pedig annak ellenére inkább C++-ozna, hogy C#-ot erőltetik az egyetemen, az úgyis megtanulja a C++-t.
    C-t és C++-t nem helyezném egymás mellé tanulás szempontjából. Nem gondolom egyébként, hogy C>C++ könnyebb, vagy előnyösebb, mint C# > C++, az OOP-t nem biztos, hogy C++-on a legegyszerűbb felszívni. :) C# > C irány más kérdés, szerintem azért sem népszerű (gyakori), mert aki hozzászokott a kényelemhez, az nehezen mond le róla.
    Egyébként szomorú, ha ez a kérdés nem szakmai alapon dől el az egyetemeken, hanem az alapján, hogy melyik multi szponzorolja az egyetemet, vagy épp melyik nyelvhez van már jól bejáratott tanterv, oktató, oktatási anyag, stb.
    Tanítanak bárhol rubyt, pythont, urambocsá javascriptet első vagy "fő" nyelvként?

    Thank you to god for making me an atheist

  • Jhonny06

    veterán

    válasz EQMontoya #7640 üzenetére

    Hát igen, nem nagyon erőltetik, összesen 1 c++ szabválról tudok. ;] Ha híre megy, hogy érdeklődsz iránta, átgurul valaki az MS-től (közel van a graphisoft park) és levágják a brédet

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák