Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadászcsiga

    félisten

    válasz V.Stryker #66871 üzenetére

    A második mondatot csak úgy írtam, az első a lényeg hogy szerintem nem artasz neki. Összeadva az órákat szerintem te sem toltenéd vele többet. Millió iPhone kompatibilis dokkoló van a piacon, ha problema lenne ezek korul biztos kiderült volna már, vagy lennének figyelmeztetések a leirasban

  • 206 cc

    senior tag

    válasz V.Stryker #66871 üzenetére

    Nem kell kihúzogatni,nyugodtan benne lehet hagyni a dokkolóban.Amennyiben megfigyeled a telefont ha fent hagyod töltőn akkor feltölt 100%-ig utána hagyja az elektronika visszamerülni 91-93%-ig és csak ekkor kezdi újra el a töltést.Ez a töltőelektronika kíméli az akkut...ezt hívják akku frissítésnek is kb hasonlóan működik mint a Ni-Mh vagy régi savas akkuknál a csepptöltés.....csak a LiPo-LiFePo-LiIon akkuknál az nem jó ha folyton töltés alatt lenne(csepptöltés) így ez esetben ezt vezették be hogy figyeli az akkut a töltésvezérlés és átlagosan 4-10% merülés után kezdi el ismét tölteni.Notebook-ok esetében ugyan így működik a töltés ezért javasolják hogy elég csupán két-három hetente lemeríteni az akkut közben mehet a gép folyamatosan hálózatról és az akkunak nem lesz baja.
    Sajna elég sok téves infó kering a mai napig a LiIon akkukról...sokszor a szolgáltatói infók is tévesek.A mai napig hallani hogy tedd fel első töltéskor 10-12 órára és akkor lesz jobb az akku.Ez már régen nem igaz ...de nem megyek bele.. :R :R

    206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

Új hozzászólás Aktív témák