Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zjunior

    veterán

    válasz manchester85 #50127 üzenetére

    "Na, nekik nincs szükségük egy 200 ezres telefonra. "

    Hallod, ne haragudj de h neked 200ezres telefon....
    Kinnt ez a telefon szolgáltatótól véve filléres tétel! :U
    Nem függetlenül veszik....
    Igen is nagy igény van a csicsára ebben a világban, és igen is jó lépés volt a színes téma.
    Az, már más, hogy miért műanyagból, de én még nem fogtam kézbe így látatlanba nem tudok mit mondani.
    Eddig az üzleti embereknek is szánták, mlátták, hogy sok tininek is veszi az Apuka, Anyuka, így meglépték a színeset!
    Mellesleg sok nőnek tetszik!
    Ennyi a vélemény! :C

    [ Szerkesztve ]

    Work Hard ™- Play Hard ™!!

  • icecave

    Topikgazda

    válasz manchester85 #50127 üzenetére

    Akkor mi lett volna a reális, logikus, etc?

    1. Ahogy írod, olcsóbb a műanyag házas, vagyis akkor a beltartalmat is downgradelni kell, hisz magában az anyaghasználat nem indokol több 100 dolláros árcsökkentést. Az viszont azért necces, mert ha kijött volna egy zsír új telefon egy 4/4s hardverrel, amin már most épp elmegy az iOS 7, akkor asszem' ugyanitt tartana tőzsde, csak annyi delay-el, hogy az első vásárlói visszajelzések/tesztek formálnák, amikor kiderülne, hogy nem csak olcsóbb anyagokból áll, de még lassabb is sokkal, etc.
    2. A meglévő fém ház hátlapját, keretét kellett volna színesre festeni és ugyanannyiért adni (akkor meg mindenki azon rinyálna, hogy a színekkel elveszett az exkluzivitás, hiába ugyanaz az anyag mindegyik).
    3. ?

    Ja és a "nincs szükségük 200k-s telefonra" Itt nálunk, tekintve az átlagfizetést, biztos nincs... a másik meg, hogy kíváncsi volnék egy statisztikára, ami mutatja, hogy ugyan itt Magyarországon hány olyan embernek van iPhone-ja, aki egyébként meg sem engedhetné magának? Nem akarok senki pénztárcájába turkálni, sosem derül ki az ilyen, de nyilván átlagfizetés vs. aktivált iPhone az országban dolgokból ki lehet következtetni. Persze, még mindig lehet bontani, ki az aki megengedheti magának, ki veszi előfizetésre, ki egyben, ki diákhitelre, cofidisre, anyán kínjára.

    [B]erdoke: Az otthon ülő feleség dologra én is kiakadtam. Lehet, sokan vannak, akiknek olyan a felesége, hogy csak ül és néz, főzni nem tud, takarítani meg meg nem fog, de az már legyen az ő baja (biztos alkalmazkodik a férfi jelleméhez, hisz ezért találtak egymásra). Persze, ezt leírva már én is előítéletet fogalmazok meg,ha belegondolok, dehát minden ember más. Én spec. ha a kedvesem nem tudna főzni, meg semmit nem csinálna, nem lennénk együtt, persze, ehhez hozzátartozik, hogy mindezt úgy várom el, hogy én is megcsinálom ezeket, sőt felváltva, vagy egyszerre végzünk minden ilyen, nem pedig befekszek a tv elé és várom a sört füttyszóra az asszonytól.

    [ Szerkesztve ]

  • csokimikulas

    tag

    válasz manchester85 #50127 üzenetére

    Gyanítom, hogy az iPhone használok elsöprő része nem használja ki már az iphone 4S tudását sem. Az Apple azoktól zsebeli be a nagy lóvét, akik a legjobb grafikás játékokkal hajtják szét a telefont és minden szart kihasználnak rata.

  • erdoke

    titán

    válasz manchester85 #50127 üzenetére

    Te valami otthon gubbasztó, rejtőzködő figura lehetsz, mert hogy emberekkel nem beszélsz, az biztosnak tűnik...
    1. Az én családomban pl. 2,5 éve használunk iPadeket, nekem 2, asszonynak 1 éve van iPhone-ja. A nagyobb gyerekek már jól látják, mi a különbség a WP8-as Lumia 620 és az iPhone 5 között, a fícsörfónjaikról nem is beszélve. Ha nem fosnánk, hogy az iskolában ellopják az 5c-t, megvártuk volna a beszerzéssel, így maradt az olcsó 620 (7500 Ft-ot adtam érte Mozaik S hűséggel). Szóval "szükség" lenne a 180 ezres telefonra, csak a pótlására keret nincs. És hány ember lehet, aki hasonló cipőben jár. Vannak viszont olyanok, akik kiveszik a mellényzsebből a 180-at, és a gyerek boldog, hogy nem olyan telefont kapott, ami passzol a kiépített családi infrastruktúrába, tehát egy gombnyomás az AirPlay, megy az AirDrop, stb.
    2. Semmit nem tudsz arról, hogy milyen profitrátával, selejt aránnyal gyártották az 5-öst. Könnyen elképzelhető, hogy nem sikerült a tervek szerinti árrést hozni rajta, ezért abszolút nem pálya 100 dollárral/euróval alacsonyabb árazáshoz tömeggyártani. Magyarázni könnyű, mit mennyiért kellene adni, de gyártani és profitot termelni vele egy egészen más történet... Biztos vagyok benne, hogy az acéllapra pakolt műanyag keret sokkal alacsonyabb selejt arányt fog hozni, mint az 5/5s gyártása, ezért az adott piaci igény lefedése mellett még a profitabilitás is jobb lesz. Akinek pedig prémiumot anyaghasználat kell, az megveszi az 5s-t – prémiumot áron!

    Összefoglalva: Az Apple-nek egy sokkal jobb termék portfóliója van most, mint volt eddig. A tőzsde az idióta "olcsó iPhone" várakozások miatt csalódott, majd örülnek, ha meglátják az első értékesítési adatokat.

    (#50135) manchester85
    Az iPhone vásárlók legalább 80 %-a a 3 nagy szolgáltató közül került ki az USA-ban eddig is, és ezután is. Nem véletlenül ők a nagy szolgáltatók, ez azt jelenti, hogy a kicsiknek kevesebb ügyfele van. :P

    (#50138) manchester85
    Úgy látom, nagyon vérgőzösen keltél ma reggel, ha már a technológiai fejlődést mosod össze az anyaghasználattal... :U Leírom mégegyszer: Az iPhone 5c egy olyan iPhone 5, aminek jobb a rádiója, picit nagyobb az akksija, és az alu ötvözet burkolatát lecserélték acél+műanyagra. Lehet, hogy még az antennája is jobb lesz, szóval technológiai szempontból éppenséggel az iPhone 5 fölött áll...

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • DanielK

    addikt

    válasz manchester85 #50127 üzenetére

    :W

    Na, nekik nincs szükségük egy 200 ezres telefonra. - miért is? eddig iphone-t használt, mondjuk i4s-t, amit a barátja használt, de ő vett egy i5-t. Tetszik neki a színes iphone, és szeretne olyat, de az ökoszisztémát nem hagyná ott. Ja és neki nem tetszik az i5s. Te meg tudod mondani látatlanba, hogy kinek mire van szüksége? :F :U Nekem mire van szükségem, kérlek mondd meg... :R :(

    Ezt nem felejtettük el. De azt se felejtsük el, hogy az Apple úgy néz ki, hogy az elegáns, prémiumkategóriás dizájnt még 1 éves hardverrel se hajlandó olcsóbban adni. Ahelyett, hogy progresszív módon tovább fejlesztenének, inkább visszafele fejlesztenek, hogy elvegyék a választás lehetőségét a vásárlóktól a tavalyi modellre vonatkozóan. - nem-e? a mostani i4s szintjére megy. igaz itthoni árakat nem tudunk még, de ez kb 40-50eFt-tal olcsóbb. Miért kéne egy tuti hardvert 100e Ft-ért adnia, csak mert műanyagházas? De a hardvert is le kell gyártani... Csak mert a pletykák azt mondták, hogy olcsó lesz?

    Vagy ha olcsóbb szegmens felé fejlesztenek, akkor az legyen is olcsóbb. 400-450 dollár lett volna a korrekt. Ez így visszafejlődés. ez teljesen szubjektív. Majd a piac eldönti, hogy ez így korrekt-e. Ha lesz rá kereslet, akkor igen. Ez miért lenne visszafejlődés? Mindig is ezt csinálta az apple. Az előző generáció árát lejjebb vitte. Ugyanazt csinálta mint tavaly:
    i5->i4s>i4
    i5s->i5c->i4s - egy különbséggel, új házat kapott az i5.

    Ha neked nem tetszik az i5c, akkor vegyél i5s-t.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés