Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz burgatshow #311719 üzenetére

    Rage47

    A nem EU-s Firefox-ot tudják tovább vinni. De ha belegondolsz azzal sok meló nincsen. Egy böngészőben nem az a nehézség, hogy bizonyos funkciókat leprogramozz (főleg hogy Apple tiltások miatt egy csomót nem is lehet), hanem annak a motorját karbantartani, fejleszteni. Nah mármost a nem EU-soknál ez a gond nincsen, mert WebKit, amit az Apple fejleszt (vagy nem, mert simán tudok weboldalt, amit képtelen megjeleníteni a iOS-es Safari, miközben a DuckDuckGo, ami WebKit-et használ még, gond nélkül megnyitja).
    Amúgy az EU-s piac azért nem olyan picike, hogy nem érné meg nekik. Főleg hogy már 1 éve tesztelgetik, és most 1 hónapja fullra ki vannak akadva. Azért ez nem azt mutatja nekem, hogy nem akarnak ezzel foglalkozni.

    burgatshow

    Ez amúgy egy 1 éves cikk, és csak azért tettem be, mert a cikkben az is benne van, hogy tesztelik. De van friss 1 hónapos, ahol fullra ki vannak akadva, hogy még ezzel a lépéssel is erősen gátolja az Apple a saját motorú Firefoxot. És nem csak egy twitter bejegyzést írtak (azért sem X), hanem a Google-al közösen fordultak az EU-hoz újfent. Azért nekem ez nem azt mutatja, hogy nem lesz belőle semmi, persze ettől még a még lehet ez, de egyelőre nem ez a valószínű. Főleg úgy, hogy közben a rivális Google meg már a kész Blink-et teszteli házon belül, és hamarosan külsősök is tesztelhetik. Márpedig akkor minden fontos böngészőnek meg lesz a külön motorja, ami azért a Firefoxnak presztízsveszteség lenne, ha pont neki nem :)

Új hozzászólás Aktív témák