Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kagzer

    aktív tag

    válasz xhege #266172 üzenetére

    Sajnos több fórumon is erről beszélnek, hogy a 13-as szériákban nem kapcsolható az intelligens HDR és több kárt csinál az AU mint hasznot.

    Vannak, akiknek ez annyira nem tűnik fel vagy jön elő, sokaknak (köztük nekem is) olyan mosott képeket csinált, hogy borzalom.

    Nagyin úgy tűnik, hogy nem is fognak változtatni rajta, tudnak a dologról és kb annyival rázzák le a jelentéseket, hogy elmondják, hogy nem kikapcsolható.

    A RAW formátumot javasolják ugyan sokan, de az sokat nem ér, mert olyan rétegben van ez elhelyezve, ami a fotók készitése után dolgozza át.

    Talan 3rd party alkalmazások mintha ki tudnák kerülni, én teszteltem és valamivel élethűbb lett az eredmény (este függöny fotózva, a gyári kamera app egy homogén valami lett, a ProCamera képein látszottak a gyűrődések)

    [ Szerkesztve ]

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz xhege #266172 üzenetére

    + kagzer

    Egyetértek veletek így pár hét után. Én nagyon sokat fotózok, és főleg a telefonnal.
    Az én szememnek és az elvárásaimnak egyértelmű csalódás a 13 PM fotózás terén. Az elkészült képek feldolgozása túlzó, élesítés és kontraszt terén is. Ezen felül a HDR kikapcsolhatatlansága valóban probléma.
    További probléma (bug?), hogy ha live fotót készítek, amin fehér dolog is van (például egy ember fehér pólóban, egy fehér falú épület, egy fehér kutya, vagy éppen felhők), akkor a live fotó videójának kb. pont a felénél van egy "villanás", aminél a legvilágosabb fehér részek egy pillanatra kiégnek. Ha kikockázom a live fotó mozgókép részét szerkesztéskor, akkor egyértelműen látszik, tehát magában a file-ban van benne, nem lejátszási hiba. A tapasztalatom szerint, ha HEIF helyett jpg-t használok, akkor a hiba sokkal kisebb %-ban jelentkezik, de akkor sem tűnik el teljesen. HEIF használata esetén a hiba nagyon gyakori, szinte minden kint, jó fényviszonyok között készült képemet érinti.

    Probléma a makrómód kezelése, a telefon idejekorán átvált az ultranagylátószögű kamerára makróhoz, azonban az átmenet folyamatos, így még a sima nagylátószögű kamera képkivágását látjuk, de már az ultraszéles kamerán keresztül cropolva, tehát jelentős minőségvesztéssel.
    Hasonló történik a telefotó kamera esetén, ha a közelpontján belül van a fotózandó tárgy vagy személy (szerintem ez valahol 1 méter körül lehet, valamivel alatta), akkor átvált a nagylátószögű kamerára, és akkorára cropolja a képet, hogy megfeleljen a telefotó kamerának, ami egyértelmű minőségromlással fog járni (digitális "zoom").

    Eddigi kísérletezéseim alapján érdemes a kamera beállításaiban a makróvezérlőt be, a lencsekorrekciót kikapcsolni, valamint a HDR videófelvételt is kikapcsolni (főleg nagy hatékonyságú esetén, mert ennek adott esetben lejátszhatatlan, teljesen túlexponált videó lehet a következménye).

    Összefoglalva, durva amit mondok, de most úgy látom, hogy stabilan megbízhatóbb, jobb képek születtek a Xr-emmel, mint a 13 PM-el. Ennek oka a képfeldolgozó algoritmus változása és az egyes kameralencsék közötti váltás nem átgondolt megvalósítása.
    Csalódás számomra, mert részben a kamera miatt váltottam modellt, és nem vagyok elégedett.
    Papíron nagyot fejlődött a kamera rész az előző generációhoz képest (AF ultraszéles kamera, makró mód, fejlődött éjszakai fotó, hosszabb telefotó), de ezek részben vagy együtt jártak más hátránnyal (pl hosszabb, de rosszabb fényerejű telefotó), vagy a szoftveres feldolgozás romlása miatt nem járnak igazi előnnyel.
    Az általam kifogásolt dolgok 90%-a javítható lenne szoftveresen, azonban nekem is kétségeim vannak afelől, hogy ezt meg fogják tenni, ugyanis ez hiba elismerése lenne, amiben a gyártó nem erős.

    Igen valóban, a problémák egy részére megoldás lehet a raw használata (pro modellek vagy 3rd party kamera app használata esetén más modelleknél), de ezzel elszáll a fileméret (HEIF: 2-3 mega, jpg: 5-6 mega, raw: 25-40 mega), és nem használható a live fotó.

    Az elkövetkező napokban a tónusokkal fogok kísérletezni a kamera app beállításaiban, de az élesítést nem tudom ezzel befolyásolni akkor sem.

Új hozzászólás Aktív témák