Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Clemi #164066 üzenetére

    Nekem úgy van beállítva (16 gigás telefon), hogy a telefonon nincs bekapcsolva az icloud fotókönyvtár, de be van kapcsolva a fotóstream. A számítógépen (nem tudom mennyiben számít, macbook air, tehát van a Fotók alkalmazás) be van kapcsolva az icloud fotókönyvtár. Amint wifi alá érek, feltöltődnek a fotók. Ezt gépen átteszem az icloud fotókönyvtáron belül egy új albumba, vagyis nem marad ott az ömlesztett fotók között. Ha ezután törlöm a telefonról, bár kiírja, hogy minden szinkronizált gépen törlődni fog, valószínűleg csak a fotóstreamből törli, mert az icloud fotókönyvtár albumaiban megmarad. Ezt kb másfél éve így csinálom, és minden fotóm megvan, tehát a telefonon nem kell hogy megmaradjon azért, hogy a felhőből ne törlődjön, de ennek könnyen lehet, hogy az a feltétele, hogy egy másik eszköz is szinkronizálva van vele, ahol viszont fent vannak. Feltételezem, sőt szinte biztos vagyok benne, hogy ha a Fotók-ból is törölném a mac-en, akkor törlődne az icloud fotókönyvtárból.
    Én így csinálom, nálam működik így a felhőtárhely. Jelenleg valamivel több mint 130 giga fotóm van fent.

  • kalimist

    aktív tag

    válasz Clemi #164066 üzenetére

    iCloud Photo Libraryt használsz ugye? Akkor tudsz csak a telefonról törölni ha a Beállításokban kikapcsolod az iCloud Photo Libraryt. Így viszont az új képek nem fognak feltöltődni a felhőbe vagy ha visszakapcsolod a Photo Libraryt újra a telefonon lesznek azok a képek, amiket már töröltél onnan. Családi megosztás nem változtat a dolgokon semmit. A megoldás, hogy kezdésnek előfizetsz egy 50Gb-os extra tárhelyre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák