Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pioneer

    senior tag

    válasz Pioneer #5376 üzenetére

    Öröm az ürömben, mivel homorú volt a Fake 12900k kupakja így kisérletezgettem vele, hogy lehetne síkra hozni az IHS-t, úgy hogy ne maradjon neki semmilyen vizuális nyoma.

    Az IHS-t egy 18mm-es sík MDF lapra fektettem (peremmel felfele) és belülről egy 20mm x 20mm-es keményfa hasábbal (bükk) + egy könnyű kalapáccsal óvatosan kiegyengettem.
    A sík állapotot egy fém tolómérő sík szárával és fény segétségével ellenőriztem végig a folyamat közben.

    Az eljárás annyira jól sikerült, hogy a másik 12900k domború kupakját is megcsináltam. Itt is alátétnek a 18mm-es sík MDF lapot használtam, IHS-t peremnel lefele tettem rá. Viszont itt az IHS és a keményfa hasáb közé még beiktattam egy 1,5mm-es rétegelt nyírfalapot (puhafa), hogy még véletlenül se maradjon vizuális nyoma az eljárásnak.

    Mind két kupak teljesen sík lett. :D

    PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák