Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pioneer

    senior tag

    válasz zebra_hun #29248 üzenetére

    DD méréssel kapcsolatban majd Tibcsi/Csavez és a többiek megválaszolják.

    Igen sajnos a Blokkot egy idő után korrodálja, ezt már hallottam mástól is (mindegy, hogy réz vagy nikkel),

    Kupakot nem szokta belülről korrodálni a folyékony fém. Viszont kívülről, amikor először a Blockkot/cold Platet/ pumpát elkezdi korrodálni, akkor már tovább terjed a kupak külső felszínére is, és eltűnik az Intel felirat a tetejéről. Néha még apró pici "kráterek" is lesznek benne...

    Pont ma volt nálam egy 7700K, kb. 5 éve delidelte valaki, szakszerűtlenül (tróger módon). A kupak alatt a 4 oldalából 2 oldalt kb. 01,mm hézag volt (jobb oldalt és felül a szürke paszta be is folyt alá). Így ferdén feküdt fel a kupak a chipre, ez miatt egy idő után "elforrt" rajta a folyékony fém. (a 4 kontakt pontból is csak 1,5-et sikerült "leszigetelnie")

    Minimálisan reakcióba lépett a a kupakkal, de simán kilehetett polírozni a nikkelből.

    Az újra felkenése a folyékony fémnek sem jelentett semmilyen problémát.


    Jó pár évvel ezelőtt anno a 8700K-mat szedtem szét 3 év delid után, teszt céljából. Még akkor is tökéletes állapotban volt a folyékony fém. Ugyan úgy folyt, mint amikor felkentem.

    PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák