Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arageus

    csendes tag

    válasz flash- #13393 üzenetére

    Nekem most októberben lesz 2 éves, global verzió.
    kb 2 hete mértem egy hosszabb utat, akkor 10% ot merült 2 óránkként (kb 5 órát mértem vele, elsőre 2, majd 3 óra egyben)
    folyamatos bluetooth kapcsolat telóval, és értesítések is közben (szokott hoz képest kevesebb, kb 20-30 ezidő alatt).
    Hivatalos speckó szerint 22óra gps idő, de ezzel a 10%/2óra merüléssel, mondjuk 100ról 10-ig 18óra, mondjuk legyünk reálisak 16órát tippelnék én így neki, de 12-őt megmernék neki kockáztatni :D

    Persze ez egyéni tapasztalat, fórumot olvasgatva ez elég változó kinek mennyi idősen épp mennyit bír.
    Van akinek pontatlanabb a gps, van akinek pöpec, nekem pl ránagyítva is szép egyenes, nem vettem még észre gps ben pontatlanságot, persze mindig kivárom míg jelet fog és jelzi h go!.
    Én elsődlegesen nem erre használom, főként értesítések miatt van, de jó néha eljátszani a gps-el is bicajozásnál ha olyan útvonalra megyek ami később érdekel de kímélni akarom a teló akkuját.

    Hosszútávon nem tudom mennyire "szeretné" az akku a gps el való nyúzását, hisz az én általános használatom mellett kb havonta töltöm, ergó a 2 év alatt jó ha van az akkuban 25-30 ciklus (vagy kevesebb mert sose merítem 30% alá), de ugye gps jobban eszi akkut -> több merülés-töltés -> hamarabb elhasználódik.

Új hozzászólás Aktív témák