Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz gilfoyle #37285 üzenetére

    Van egy olyan BIOS beállítás, hogy Always use fan on AC... (Vagy valami ilyesmi)

    Ez nálatok működik rendesen? Lehet a BIOS frissítés óta, de nekem nem működik.
    Hiába kapcsoltam ki ezt a beállítást, a FAN-t nem lehet 0%-ra korlátozni, ha tápon van.

    Persze ez részletkérdés, de néha nálam órákig power saverben van, és simán elmenne passzív hűtéssel is.
    Ha kihúzom a tápot, akkor notebook fan controllal le is tudom szedni 0%-ra, (de csak akkor, ha kb 36 fok körül van a szerkezet) és akkor sokáig megy passzívban ha csak gépelgetek mondjuk - még ha vissza is dugom a tápot... de ha egyszer újra bekapcsol pl 45 fokra beállítva, akkor már nem lehet 0%-ra állítani, csak ha újra lehúzom tápról ésatöbbi... ja és ilyenkor -17.5%-ot ír a Notebook Fan Control:D

    Lényegében azt hiányolom, hogy nem lehet úgy beállítani, mint ahogy lakótársam Acer-je hűt: szinte passzívban megy végig, és ritkán kifújja magát, és vissza passzívra... Lehet régebbi biossal még jó volt ez az Always use fan on AC setting.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák