Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kátai

    senior tag

    válasz Jim74 #28903 üzenetére

    Lehet máshol is, de náluk 0Ft a számlavezetés. Az már más kérdés, hogy ha valamilyen tranzakció van akkor nem a legolcsóbb, a díjszabást a kondíciós listában megtalálod ( [link] ). Én is nyitottam vész esetére hármat is CHF,USD,EUR-t.

    [ Szerkesztve ]

  • sifarr

    senior tag

    válasz Jim74 #28903 üzenetére

    Rafinál lehet csak devizaszámlát nyitni?
    Bár kaptál erre a kérdésre választ, de nem arra kérdeztél rá. Előfordulnak félreértések. :)
    Igen, lehet csak devizaszámlát nyitni a Rafinál, önállóan, forintszámla nélkül.

    Más. Töprengek ezen a CIB-es felszámított díjon. Még az is lehet, hogy te "hibáztál". Nem biztos, de ha igen, az akkor is inkább félreértés vagy félreütés, és a MÁK kiszűrhetné.
    A CIB első blikkre ezt mondta, amikor rákérdeztél a díjra telefonon: de elsőre azt mondták, hogy az utalás indításától függ, hogy ezt a költséget felszámolják-e, vagy sem.
    Na most, ez igaz. Az pedig, hogy a MÁK hogyan indítja az utalást az rajtad (is) múlik. Egyébként ez minden pénzintézetnél, minden utalásnál igaz.
    A MÁK-nál 4 típus szerint rögzíthetsz egy célszámlaszámot: bankszámla, IBAN külföldi vagy beföldi, egyéb külfödi. A típustól függ, milyen adatokat kell megadnod. És ez fogja meghatározni, hogy milyen úton jut el a célba pénz. Forint -> forint esetén csak a GIRO. Te választod ki a célszámla típusát, ezzel te határozod meg az útvonalat.
    Kicsit bonyolult a rendszer, nem szükséges a részletekbe belemenni.
    Nem tudom, hogy a MÁK rendszere milyen szintű ellenőrzést végez a számlaszám rögzítése során. Lehet, hogy megengedi, hogy egy belföldi devizaszámlát 2 típus szerint is rögzíteni lehessen. Ez nem biztos, hogy végzetes hiba, ettől még célbajuthat a pénz, de kétféle úton - esetleg eltérő költségekkel.
    Erre utalhatott a CIB-es, hogy "az utalás indításától függ ..."
    Ez a sejtésem.

Új hozzászólás Aktív témák