Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz axioma #28735 üzenetére

    ennek a wise kanyarnak csak akkor van ertelme, ha a dijmentesitett szamla az nem olyan, ahonnan ingyen utalsz, unicredit vagy raiff peldaul
    Ebben alapvetően igazad van.

    Viszont ez a módszer feleslegessé teszi a nullás számlákra vadászást, az időnkénti számlaváltásokat (sokan kényelemből sem szeretik), ha (!) az évi kártyadíjat elviselhetőnek tartja az ember. Persze, ha valaki a számlanyitási promóciókra is vadászik, akkor az más kérdés.
    Másrészt - és ez egy teljesen szubjektív szempont - én sem fizetek a CIB-nél az utalásaimért. Viszont az sem tetszene, hogy bár én nem fizetek díjat, de a bankom tr. illetéket fizessen. Ezért minimalizálni szeretném a kikerülhetetlenség mértékéig, hogy ők fizessenek miattam és helyettem. Nem a bank miatt, inkább: "ezeknek, ha lehet, nem adózom" elv miatt. ;) A Wise specifikuma miatt úgy sejtem, hogy így jogszerűen minimalizálhatom ezt az adózást.
    Ismétlem, ez teljesen szubjektív, egyéni megközelítés. Lehet ezt nyugodtan hülyeségnek is tartani. Tiszteletben is tartanám ezt a véleményt. Csak ne olvassák a fejemre! :R (Nem rád gondolok!) :N

Új hozzászólás Aktív témák