Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ja no

    aktív tag

    válasz LukE #2498 üzenetére

    Pt100 helyett használhatsz olcsó K-tipusút is, ugyanolyan pontos linearitás tekintetében, csak nem megy fel olyan magas hőmérsékletig. Pt100-at azért szeretik többek közt használni, mert eléggé ''cserekompatibilis'' a többivel szemben. ( A K-tipusut meg be kell ''nullázni'', mert elég nagy a gyárt. szórás)

  • And

    veterán

    válasz LukE #2498 üzenetére

    Ellenőrzésre van olyan műszerünk, amellyel - több más hőelem és termisztor mellett - elég nagy pontossággal szimulálható egy Pt100 (hőfokot lehet beállítani, a kapcsok között pedig a termisztor-típusra jellemző ellenállás lesz mérhető). Jó kis cucc, áramot / feszültséget is tud igen nagy felbontással (1µA / 10µV) mérni és szimulálni. Ezen kívül van egy kalibráló labor, ahol OMH-hiteles műszerrel ellenőrizhető és beállítható egy fűthető olaj(?)fürdő hőmérséklete, szintén eléggé pontosan.
    Hőmérőnél csak magára a szenzorbetétre gondolsz? (Én ilyenből szereztem 1-2 darabot :B, viszont nálunk általában védőcsöves kivitelben használják.) Külön betétet akár a Lomexben, Conr@d-ban is lehet kapni 1,5..4 kHUF -ért.
    Mod. #2500: pont a K-típusú hőelem az, ami valóban magas hőmérsékletig (>1000°C) működik. [link]. Amennyire tudom, a hőelemekkel általában a kompenzálás szokott gond lenni (nem is annyira a gyártási szórás, mint a hozzávezetések érintkezési pontjai miatt, amelyek szintén - parazita - hőelemként működnek).

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák