Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abrion

    senior tag

    Remélem jó helyre írók :)

    Szóval, úgy kb 74ben épített panelban lakom.
    Minden amit akkor huzaloztak be az van:D szal a három áram elosztó kapcsolo és vezeték

    1 kapcsolo: az összes lámpa és konnektor a kis szobába és wcben + fürdőszobában és a konyhába megy, a fürdőszobába egy 0.77kwh mosógép van "Samsung még friss alig van 3 éves", és van földelése a konnektornak
    2 kapcsoló :) a nagy szobába megy és egy elektroműszerész a fő konnektort módosította úgy hogy a fürdőszobában lévő földelést áthozta a nagyszoba, mindjárt kitérek ara is hogy miért írók, ami jelenleg van a nagy szobában: Panasonic Plazma + Electrolux Hüt + PC, ránéztem a netem menyi ampert visz el az egész szoba, kb 3 ampert

    Amikor beszereztük az első elektromos sütőt, a szerelő más valaki volt, a kettes Kapcsolóra kötötte rá az újszerű vezetéket, és ma rájöttem hogy kontár volt, a barnára kötötte a fázist és kékre a nullást, de nem ezért írók, van egy új sütöm és normál fogyasztáskor 0.77kwh fogyaszt légsütésnél és alsó felső sütés 0.83kwh/ ciklus legalább is a neten található pdfböl.
    még nincs rákötve, van egy harmadik kapcsoló ami a csillár áramát kapcsolja de nincs használatban :), végig néztem a házat, máshová nem vezet :D

    Hová csatoljam az új sütőt? mármint elég régi 74 a panel, valaki azt mondta hogy az óra 15 ampert bír, szóval, ha ráraknám a kettesre a sütöt, lehet levágná a házban a kapcsolot, kb 3 ampert elvisz ez a három készülék "Plazma Hütö PC" talán 4 ampert.
    A lényeg hogy rárakhatóm a kettes kapcsolóra? vagy hívjak egy szerelőt hogy rárakja a vezetéket a hármas kapcsolásra?
    a régi sütő ami tönkre ment, a kettes kapcsolón volt, és nem tudom hány ampert fogyasztott. de nem volt a++ szóval, talán több ampert fogyasztott. mint az új.

Új hozzászólás Aktív témák