Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aryes

    nagyúr

    Sziasztok! Megerősítésért jöttem. :)
    Van itthon pár (laptopakksiból bontott, védelem nélküli) 18650 li-ion akksim, gyerekeim játékát akarom felokosítani vele. Két cellát kell sorba kötni, de védelem nélkül nem akarom betenni a játékba mert a gyerekek könnyen túlmerítik. Van itthon pár picike protection board-om, de csak egy cellához valók, úgy gondoltam, hogy ha az egyik cellát rákötöm egy ilyenre, azzal mindkettőt védeni fogom. Meg is csináltam ilyen módon. A board-ot kimérve (akku nélkül) a p+ és a b+ közt rövidzárat mértem, a p- és a b- közt szakadást, vagyis arra jutottam, hogy a board a negatív oldalt szakítja meg. A piros nyíllal jelzett ponttól kivezettem az egyik cella pozitív sarkát, a board b+ kivezetésére, a zöld nyíllal jelzett negatívat a b- kivezetésre kötöttem, a játék pedig az elemtartó eredeti negatív kivezetése helyett a prot. board p- lábáról kapja a negatívat. A végén legnagyobb meglepetésemre az egész működött, és nem jött ki füst belőle. :DDD
    Szóval az érdekelne, hogy láttok-e benne hibát, vagy valamit, amire nem gondoltam, és később gond lehet belőle, vagy pedig építhetem be a cuccot a játékba? :) Köszi a segítséget előre is!

Új hozzászólás Aktív témák