Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • draco31

    veterán

    Szünetmentes tápegység témakörben tudtok esetleg segíteni?
    FSP EP1500-as. 4 éves, 2 évig egy kazán mellett ment. Annyira mellette, hogy a hőtől kicsit deformált az oldala. Ez a meló helyemen volt, miután már be sem kapcsolt, megkaptam.
    Már ott észrevettem, hogy néha azt írja ki a bejövő áram oldalon 202V van csak. De nem nagyon foglalkoztam vele.
    Gyárilag 2db 12V 9Ah-s akkuja van, de teljesen halottak voltak, én 2db 7Ah-st raktam bele. Egy db púpos kondenzátora volt még, azt cseréltem.
    Összerakva a két zsír új akkuval azt írta hogy 50% az akku. Gondoltam majd feltölti. 4 órával később már csak 35% körül volt. Azt mondták kalibrálni kell, lemeríteni teljesen. Meg is tettem, így ment majd negyed órát a PC-m vele.
    Tegnap reggel hallottam, hogy megy a ventije, ami csak akkor megy, ha akkuról van használva. De nem foglalkoztam vele. Ma reggel, délelőtt, délután többször is bekapcsolt, ekkor már figyelni kezdtem, bemeneti áram szerinte 202V. Konnektort mérve multiméterrel 230V. Kihúztam a tápot, pár másodpercet birt, vagyis nem töltötte az akkukat.
    Mi lehet a baja? Itt egy kép a panel egyik oldaláról egy kis leírással.

    ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Új hozzászólás Aktív témák