Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Lompos48 #41248 üzenetére

    Végül mégis kicseréltem az ellenállást, az 1,2k helyett 3,3k-t tettem be. Így is nagyobb az áram, de az 1,5mA már oké kellene legyen. 10k lett volna még készleten, de az már határeset, inkább nem kísérleteztem.
    Főleg hogy a relé későbbi cseréje is benne van a pakliban. Egy 5V-os tekercsű, DC12V 2A-es 2ÁK morse relét használok egy ilyen csengőhöz: [link]

    Korábban már volt téma ezzel kapcsolatban, a DC/AC üzemeltethetőség kapcsán kérdeztem róla.
    Most ami kérdésem lenne:
    A csengő 12V DC-ről kb. 1,2A-t vesz fel (pontosan mérni ugye nehéz a "szakaszosság" miatt), egy új 12V 1A-es kapcs.üzemű dugasztápról [link] járatom most.
    Erről csak a csengő megy, magának a telefonnak egy külön (amúgy ugyanilyen) tápja van.
    A csengő táp amúgy üresben a 12V helyett 13,7V körül ad le (ez mi a franctól lehet ha elvileg kapcs.üzemű ?), a csengővel leterhelve viszont jócskán 12V alá esik.
    De ha szakaszosan megy csak (kb. 10-15 másodpercnél nem többet egyszerre; több perces szünetekkel), akkor el kell mennie erről a tápról hosszú távon is, ugye ?

    Illetve nem kellene egy inverz védődiódát berakni a táphoz ?
    Vagy esetleg valami szűrőtagot ?

Új hozzászólás Aktív témák