Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz zka67 #40880 üzenetére

    Csak én nem inverteres erősítőről beszéltem, az adott esetben hídba kapcsolt erősítőkről van szó, ami nem lehet, hanem biztos.

    Adott tápfeszültségből pedig hídkapcsolással lehet a legtöbbet kihozni, ezért írtam, hogy 12 V-ból nem jön ki több, mert ez már egy híd, vagyis nem lehet tovább fokozni. Már csak azért sem, mert itt kapcsolóüzemű végfok van hídba kapcsolva, ami jobb hatásfokú, mint az analóg megoldások, így ilyen szempontból sincs hová fokozni. Vagy kisebb torzítási különbségek lehetnek, kapcsolástechnika függvényében.

    Autós erősítőkben – ilyen megközelítés alapján – már nem 12 V táp, hanem amennyire felnyomják inverterrel, az egy más téma. Nem gondoltam, hogy a hozzászólásomba ezt külön bele kell fűzni (számomra legalábbis magától értetődő), de aki kérdezi, annak nyilván szívesen leírom.

    Noha egyébként ott volt a gondolat, hogy megemlítem még a hídkapcsolás tényét is, de ezt már nem tartottam annyira lényegesnek, miután azt hittem, itt úgyis mindenki tudja, miről van szó.

    A teljesítmény pedig pontosan úgy jön ki, ahogy az előző grafikonon is szerepel.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák