Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiskokó

    veterán

    Köszi mindenkinek :)

    Igen SV-123 (130ezerét vettem nem tudom mennyire volt jó ár érte)
    AVX-en volt fent igaz fél éve árulta utoljára aztán meggondolta magát, így az erősítőt keresek témám miatt keresett meg a srác privátban. Elvileg 2 éves.

    Nekem is nagyon tettszik, jó masszív darab méretre is súlyara is :P 13Kg

    A hangfalat gondoltam lefóliázni,ha esetleg nem lenne megfelelő színben és a kialakítása is olyan, hogy megoldható de ez csak kósza ötlet.
    Várom az ötleteket hangfalra srácok :)

    Valaki ismeri AVX-ről a Fapaci-nevezetű urat aki kábeleket gyárt ?
    Sajnos számolgattam és a jövőben az elhelyezéskor a hifinek mindenképp kelleni fog 9-10M RCA kábel :S
    HDMI is kell majd de annak semmi köze az erősítőhöz ugye.

    (bár ha jobban átgondolom annak a 10M-es RCA-nak nem fontos a Stereo hifi rendszert ellátni.. lehet a Vincent mellé rakom majd az X-FI-t és a 10M-en az RCA-val visszamegyek a hálószobába ahol egy sima kommersz valami hangcucc lesz csak a PC-miatt.
    Ez eddig nem jutott eszembe és a hálóba akartam tenni az X-FI-t és onnan ki az erősítőre..)

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz krichd1 #74485 üzenetére

    Helló.
    Ezért is gondoltam, hogy akkor fordítva lesz és az X FI-től a szobába viszem vissza 10Fm-en az RCA-t, ott hogy a gépnek legyen valami alap hangja nem igazán számít a minőség.

    Igen ezt a mikrofon kábelt is ajánlották.
    Néztem amúgy ilyen 15-20ezer Ft körül 10Fm-es RCA kábelt... nem tudom mennyire lehet jó. Fentebb írtam hogy a Conradnal láttam valamilyen márkában.

    Hát úgy összképben azért tettszik,bár a kijelző nem az erőssége amúgy, sőt feketébe sokkal jobb lett volna, de hát ilyen ez a használt piac. Ezüst lett.
    De a minőség és anyaghasználat miatt elég korrekt a megjelenése szerintem.
    Tegyük fel a NAD-ok olyan régi sima szocos gagyi hatásúak.
    A NAIM-ok dizájnja is elég csúnyácskára sikerült...

    Ez a Vincent elegáns :)

    (nézegettem jobban ez a Fapaci és ilyen 30-40ezres kábeleket gyárt :D sajnálom ha összetöröm a szívetek de én biztos nem fogok 1fm RCA kábelért 25ezer Ft-ot adni. Valami Luxor kábeleket használ.)
    Szánok rá többet de azért van egy határ... Az Audiba az alkatrészek nem ilyen drágák he :D

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz blattida #74490 üzenetére

    krichd... ki az ?? :P ;]

    krichd1 :
    Háááátt na csak a végén máglyára raktok :P

    jaaaa nem is mondtam még szerintem egy Régi videoton hangfallal fogom használni a Vincentet ;] SEEEE ! :B

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Sz.Péter #74493 üzenetére

    Nem vagyok olyan Audiophil hogy majdnem annyiért vegyek DAC-ot mint amennyiért erősítőt.
    Vagy nem tudom milyen érelemben írod azt amit.
    Nagyjából ugyan így 130K körül szándékozok venni hangfalat is használtan meg olyan 30ezer körül szánnék majd az RCA és a hangszórók kábeljeire + az X-Fi USB kábelére.

    Nem lesz Class AA de nem is az a cél, az hogy arra amire nekem kell arra meg még ennyit is felesleges költenem meg megint más téma.

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Sz.Péter #74496 üzenetére

    Igen ezt sejtettem, de első komolyabb Stereo hifim lévén egyelőre egy sima alaplapi hangkártya kiváltására jelenleg ez volt a legélhetőbb megoldás. Ami úgy gondolok hogy bár nem profi de még mindig jobb mint a semmitől.
    Illetve mivel első rendszer úgyis lesz mit fejleszteni rajta a későbbiekben ami akár a DAC-ot is jelentheti.

    Köszönöm észrevételed, minden ötletet, tippet, tanácsot szívesen fogadok, csak mint jópár oldallal ezelőtt kitárgyalva már megbeszéltük : azért maradjunk a földön.
    :) köszönöm

    Úgy látom amúgy használtan hangfalat nehezebb lesz jót találnom mint erősítőt. A Quadral hangfalak bejönnek akár már a legolcsóbb szériás Argentum is, de mivel van már erősítő így már jöhet majd akár a hallgatózás is :) Bár asszem azok az új hangfalak amiket néztem, nem most fognak még használtan szembe jönni :S :D
    Ajánlásokat Vincenthez való álló hangfalpárra szívesen fogadom továbbra is. :)

    no01ricsi :
    Na ennyire nem szempont a 100%os AudioFil-ség :D hehe
    Ja most tűnik fel AUDIFil-t írtál ráadásul :D vagy csak elírtad :D
    Én amúgy az Audimba a BOSE-al megvagyok elégedve eléggé... nem tudom itt egy két mester mit szólna ahhoz a rendszerhez.

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    Ja csak érdekesség képpen mivel most csöppenek bele ebbe az egészbe így sok mindent ki fogok próbálni.
    A nagyon érzékenyek most csukják be a szemük :P

    A vincent-re hétvégén rá lesz kötve haveromnak egy jó 10-enéves JBL Arena.
    Valami mocsok szar kábel van neki rajta, ezért viszek haza az üzletből (Villamosságink van) 2x1,5 tömör CU- vezetéket és megnézzük lesz e különbség :D (ha kihalljuk egyáltalán) :P :D

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Mr Bond 007 #74502 üzenetére

    Én is néztem a Rhodiumot is. meg a Platinumot is vagy mit.

    Én az SV400-al szemeztem volna, de használtan akartam venni költséghatékonyságból.
    Állítólag ez az Sv-123 amit vettem komolyabb mint az SV-400.
    Nem tudom ezt mennyire lehet igaz.

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz bodo753 #74506 üzenetére

    Én nem vagyok nagy hifi szaki. De munkámból adódóan azért van egy kis rálátásom.
    De ha van hosszabbító előtte... ráadásul 2.. ne adj isten valamelyik még kapcsolós is.. semmi érelme a tápkábel cserének..
    Még sztem akkor sem ha feltételezzük a hosszabbítók valami "jobb" minőségűek mondjuk legrand.

    Sz.Péter :

    Igen ezt már én is néztem sőt már más is ajánlotta itt! Hát ez a hangfal viszont biztos fóliázva lenne :S :D
    Megint hülye kérdésem felteszem. Példának hozzuk ezt a hangfalat.
    Mivel Rap, hip-hop szólna nagyrészt rajta. Egy ilyen hangfal megállja a helyét mélyben vagy nem ártana hozzá egy mélyláda?

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Mr Bond 007 #74509 üzenetére

    Aha, na én azt nem is néztem, nekem van egy X FI HD ami tudja a 192-őt bár mint feljebb láthattad ezt se igazán méltatták.
    Én nagyon örülök most ennek a Vincentnek. Lehet ki se fogom használni a tudását, ami legalább is a zenei minőségét illeti, de szeretem ha megvan az alapja inkább mindennek. Használtan elég baráti volt az ára szerintem. :)

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    Hallo

    Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy erről a hangfalról mi a vélemény?
    YAMAHA ns-777
    Esetleg a zenei stílusomhoz mennyire illeszkedik? És az erősítőhöz?

    Anno nézegettem ezt újonnan, most van egy eladó használt nem rossz árban. Nagyon alacsony a szintje az erősítőhöz jól érzem? :D
    140-be lenne eladó.
    6ohm gondolom nem probléma az erősítőnek?.
    Köszi és bocsi hogy mindig kérdezgetek.
    üdv

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz alphamooncam #74552 üzenetére

    Így van félig meddig.
    Ugyan annyira fontos a "jó" hang mint a jó külső! Ezért próbálom a ti segítségeteket kérni, hogy megtaláljam azt a lehetőséget ami mindkettőnek megfelel. Amit persze le is szögeztem, hogy e-mellé nem várom azt el hogy megamaximalista hangú doboz legyen, mivel egyszerűen nincsenek ott az igényem. DE ha már megtehetem, hogy szánok rá egy pénzösszeget, akkor szeretném a legjobbat választani a lehetőségekhez képest.

    Ismét egy autós példával tudok jönni...
    Legyen X autó 15 éves és 450Le - 140-ezer ftért...
    De ha van egy Y autó ami 5 éves és csak 245Le - 180ezer-ftért
    Akkor had vegyem már meg a kicsit drágább jóval gyengébb autót amiben a 245le is untig elég és mellesleg a 450le autó ÖREG és BŰN ronda hiába olcsóbb...
    Nagyjából így tudnám ezt elmagyarázni neked.
    Tudom gyökér vagyok, és nem értitek meg pedig egy átlag ember így gondolkozik.
    Én is maximalista vagyok, én is mindenből szeretem a jót a minőséget, hál istennek meg is tehetem hogy akár újonnan is áldozok rá. Bármelyik nap bemehetnék a Stream audióba és kisétálnék egy 300-300ezer ftos erősítő-hangfal párossal. De mivel nem vagyok sem hülye sem a pénzem ellensége és több mint 10 éve itt vagyok a fórumon, úgy gondolnám bizalommal és nyugodtan fordulhatok kérdéssel egy olyan topciba ami erről szól.

    Lehet primitív és a témában egy laikus fasz vagyok de nem fogom elhinni, azt hogy egy újonnan 200ezer ftos hangfal ne lehessen ajánlani...
    Kereskedelembe dolgozok villamossági boltunk van, tartunk nagy márkákat is és középkategóriát is előfordul sok minden.
    Ott vannak a Somogyis termékek. (nem hangcucc)
    A somogyi alapjában véve egy kínában gyártott alsó kategóriás termékeket kínáló magyar cég.
    Alap esetben azt mondanám hogy "szar kínai" ami majdnem meg is állja a helyét, de mégis azok a termékek amiket tartunk, amit kell azt tudják, nagyon kevés a rossz belőlük a mennyiségekhez képest.
    Van jobb is tőlük és én is a jobbat ajánlom ha úgy van, de ha nincs rá igény vagy pénz akkor teljesen jó a somogyis vezetéknélkül csengő is például.

    Én az üzletbe leművelném azt a féle megnyilvánulást ami itt folyik, akkor a fele raktárkészletemet kukába lehetne dobni és 80%al csökkenne a vásárlók száma!

    Mintha leakarnátok beszélni egy 25 milliós Audiról , hogy neeeem neeem csak a 80milliós Bentley a jó autó!

    Sokadszor is elmondom, hogy tisztelem és becsülöm a szaktudásotok nem ok nélkül kérdezek itt. DE legyünk már képesek kicsit rugalmasabban mozogni a témában és a profizmus párosuljon az ésszerűséggel és ne az elvakultsággal.
    Illetve végszóként szeretném elmondani azt, hogy ha ennyire nem lehet befogadni az én nézőpontom és egyes kérdéseimmel a szivatás lehetőségét vélitek felfedezni, emennyiben teher vagyok és úgy gondoljátok akkor nem írok ide ezután.
    Sajnálom hogy ha ti ezt ilyen negatívan élitek meg hogy laikusként segítséget kérek, csak épp olyan feltételekkel amit nem tudtok elfogadni.

    Köszönök a múltban minden segítséget, véleményt vagy bármilyen reakciót mindenkinek.
    Üdv
    Szabolcs

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Speeedfire #74555 üzenetére

    Igen sajnos eléggé Audi fanatikus vagyok ezt jól látod :)
    (hogy aktuális legyen én is lebeszélhetnélek a Seatról.. hogy Audit vegyél mert... eben meg abban meg amabban jobb és ez ugyan úgy igaz. De attól még nem szar a Seat... csak neked nem kell bőrülés nem kell Bose hifi, xenon , ülésfűtés meg semmi) :)

    Igen én értem amit mondasz! De az Én példámban PONT az a lényeg, hogy a régi erős autó az csúnya!

    Ízlséről nem illik vitatkozni és szubjektív, de most komolyan !?
    [link] Ez a hangfal szerintetek szép? Mert nálam maximum egy erős Átlagos kinézetet üt meg.

    Mr.Bond :
    Igen ennyi lenne csak a lényeg. Értem én hogy jót akarnak nekem, hogy a lehető legjobb hangzást érjem el. Örülök minden segítségnek, de nem értem miért nem lehet legalább egy kicsit toleránsnak lenni a másik igényeivel szemben és nem rögtön csak "lehülyézni és ráhagyni." (nem pontosan ez történt ne vegye fel senki csak így adta ki a mondat)

    A Yamaha hangfalra is 1. vagy nem válaszol aki nem akar 2. elég lett volna egy "szerintem nem méltó a Vincenthez, meg nem erőssége az xy" és kész ennyi.

    Hegyipapa :

    Köszi, írtam privátba választ :)

    Tartom a fentebb leírtakat, ha zavarom a közösséget a topicban akkor nem írok. :) Mindent a nyugalmatokért.
    Üdv

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Sz.Péter #74559 üzenetére

    Szia.

    Néztem ezt is, ez már szebb meg jóval tekintélyesebb darab. De árban sajnos ennyit Maximum Új hangfalért adnék. Használtban 150ezer a határ.
    Köszönöm az ajánlást. Illetve a véleményt, igen én is úgy tájékozódtam már régebben is hogy Japán inkább erősítőben mint sem hangfalban, gondoltam egy kérdést megér mert ha alkudni is lehetne....
    De amúgy az kicsit újabb Tannoyok már külsőre is szimpatikusak nagyon! Illetve tudom megint hülye leszek de egy icipicit megint elkalandoztam a Klipsch felé.
    (annó 2-3 éve láttam egy tesztet Klipsc állóról- ott valamiért belém jött az "egyszer kell egy ilyen" érzés néha néha felbukkan annak ellenére, hogy már kibeszéltük a Klipsch témát :) )

    Quadral-ról (nem túl öreg vagy újabb tipusok) neked mi a véleményed , tapasztalatod ?
    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz dgyuri0123 #74563 üzenetére

    Elhiszem,ezért kérdezlek titeket.
    (nem lehet mindenki minden témában tájékozott :), nálunk a boltba is lehet olyan tettszene neked amiről inkább lebeszéllek, de ha nem vagy ismerős a témába addig csak találgat az ember.)
    Ötlet?

    +Sz.péter + kukulec

    Köszönöm szépen!! Rendesek vagytok mind!

    Jön egy másik érzékeny pont.
    Rohadtul jár az eszem de kurvára nem oldható meg másképp majd a jövőben.
    2 Lehetőség van vagy 10Fm USB kábellel kéne kimennem a PC-től az X FI-ig vagy ha a PC-mellé rakom az X-Fi-t akkor meg 10FM RCA kábel...
    Egyre jobban látom már én, is hogy ez a 10Fm tényleg necces lesz de nincs más lehetőség.
    Logikusan a 10FM USB-st talán egy fokkal jobb megoldásnak látnám... de most már teljesen tanácstalan vagyok.
    :S

    Nemir :

    Na ez nem is rossz!! :) Árban sem vészes még újonnan se. :)

    Köszi szépen:)

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    Ne kapjatok össze, főleg ne miattam.
    Nem arról van szó amiről beszéltek, attól hogy egy konkrét típusra bekérdezek az csak azért van mert az AVX-en van eladó.
    Nem egyszer elhangzott itt is, hogy nem is márkákról hanem szinte tipusokról kell beszélni, mert márkán belül is nagy eltérések lehetnek. Na mármost hirtelen nem mindig talál az ember vagy van épp ideje rákeresni, utána nézni.
    Illetve azon is múlik hogy hol és mit olvas az ember, ezért is kérdezek itt is hogy +1-el több véleményt tudjak magaménak. ezáltal nem állja meg a helyét az hogy én nem "veletek együtt" keresem a megoldást hanem tőletek várom.
    Ez most olyan, hogy eddig a neten mindenhol csak jót olvastam a Klipschről, de fórumokon például már elég vegyes De ott is van akinek bejön.
    Az a baj, szerintem ott megy el hogy nektek az nem fér bele ami nekem igen, hogy bizony a hang kárára áldozok negatívba, a külső miatt.

    Sajnálom, nem akarok senkit kiakasztani.

    ON :
    Ráraktuk haverom elég régi Jamo Studió 170-es típusú hangfalait és jelenleg is használom. Hallgattuk sodrott és most a merev kábelt járatom éppen.
    Itt nem is annyira volt különbség bár a közép mintha sokkal jobban jelen lenne, de korábban hallgattuk ezeket a falakt haverom valami alibi erősítőjével.
    Hát mit ne mondjak, elég pozitív a változás a Vincentel.
    Én a viszonylag hülye fülemmel nem tudom jól fejezem e ki de azt vettem észre hogy sokkal élettelibb lett a hangzás, a mély sokkal lágyabb és pontosabb lett. Hangerőben félnél már nem hallani egymás hangját nagyon.
    Nem tudom ez mennyire ad minőségi zenét, de számomra már ez is elég jónak tűnt nem mondom hogy nem lehetne jobb de első próbálkozásra, tapasztalatnak nagyon jó.

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Tamoo #74590 üzenetére

    Ezt néztem már, meg anno is olvastam már róla, hogy elég jó kis hangfal ez a GS20. Ez amúgy a színét leszámítva meg az árát amúgy például akár szóba is jöhetne.

    Most komolyan full nem értek hozzá.... komolyan gáz lenne például ezt magasfényű fekete fóliával lefóliázni, persze igényesen. Beleszólna a hangjába :O ??
    Mert pl ha egy hasonló hangfal ha mondjuk 150 körül lenne csak a színével lenne baj, komolyan lefóliáznám ne azon múljon, mert amúgy meg simán megvenném, de ha egyszer egy natúr fa nem tetszik meg full nem illik be a ház stílusába akkor egyszerűen nem fogom megvenni.
    Úgy gondlom ez azért érthető, annak ellenére, hogy értem én hogy a hangzása 5* lenne de ha nem jó a színe nem jó. :)

    Köszi :)

    Pontosításként hozzáteszem, hogy haver hangfalába volt cserélve a 20-asok ezek mellé pedig hangváltó került be + csillapítás meg talán még egy merevítést is rakott be.
    hello

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Tamoo #74592 üzenetére

    Persze értem én. Nem arról van szó hogy nem szép. Nekem is bejön, de egyszerűen nem illik igy a képbe. Más a stílus ennyi. Amúgy igényes meg szép.
    Mindig kocsikkal jövök... Tök szépek az új opelek, nem is rossz autók stb de attól még soha az életbe nem vennék magamnak, mert az a stílus nem az enyém. ennyi :)

    Sz.péter fogalmazott úgy mintha a fóliázás talán beleszólna a hangba. Vagy nem tudom mire gondolt pontosan.
    Erre kíváncsi lennék vajon számít e. Ha esetleg ő maga válaszol majd, persze ha akar vagy van kedve, nem muszáj ne marról van szó hogy követelőznék mielőtt félreértés lenne belőle :)

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Dorian #74600 üzenetére

    + sz.péter

    Hallgatok amúgy elég sok féle zenét, bár sok zeném kritikus minőségű... de azért vagy tényleg nincs ennyire fülem, vagy jól hallom de néhány 128 de inkábbb 192kbs-os zene is tud elég jó minőséget. Szerintem
    Minden évben van hogy pár hétig Jackson-t hallgatok, aztán tél közepén mikor már kivan a fa.z a szürkeséggel, hideggel akkor ilyen hangszeresebb zenéket, depiseket :D zongora, hegedű (ilyeneket ajánlhatnátok például. Ne klasszikus legyen feltétlen, néhány mai zene zongorán eljátszva is igen jól tud hangzani.

    A fóliához annyit, hogy látjátok ez is arra utal, hogy nem akarom én lefóliázni, de ha nincs más megoldás akkor simán. Ezért van hogy a Yamahára is rákérdeztem, mert külsőre az meg szinte pont az amit keresnék. DE ha azt mondjátok jobbat érdemel a vincent akkor keresek tovább és ha lehet olyan hangfal lesz jó áron amibe énis látok fantáziát és szerintetek se lenne rossz, akkor ha neadjisten csak a színével van baj. Egy fényes fekete fóliától sztem csúnyább semmiképp nem lenne ha szebb se :D

    Szerk .: Kicsit bánom hogy a múltkori ELAC-ot elszalasztottam asszem 170 volt...az kb a tökéletes hangfal amit ugy elképzelek tőle. Persze nem hallottam még sajna :(

    Dorian : Bétóóóven után ezt lődd - Luniz - I got 5 on it :)

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    Hali srácok :P

    khmm... nem tudom kérdezhetek-e.
    Szóval itt van most haverom Jamo-ja. Ez nem lesz itt csak 1-2 hétig aztán itt maradok hangfal nélkül.
    A költözés csak év végén lesz szóval ráérek egy jó használt hangfalat kifogni. Viszont addig kéne valami amivel zenélek, mert hát csak ne álljon már itt használatlanul a Vincent lelkem!

    Gondoltam beinvesztálnék egy olcsóbb hangfalba ideiglenesen. Mondjuk olyan 50ezer ft körül.
    Ezt találtam, a quadral oldalán a technikai leirást megtaláltam de ennyi kb.
    [link]
    Legalább egy kis tapasztalatnak is jó lenne.

    Illetve ha már Quadral : van egy Argentum 470-es használtan eladó. Kicsit sokallom az árát 160ezer.
    Érdemesebb lenne későbbiekben Argentum feletti szériát keresni jól látom?
    Nem tudom mikor jön el az ideje de egyszer elmegyek hallgatózni természetesen.

    Köszönöm előre is ha valakinek még van türelme és akarata válaszolni :) :D

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Kiskokó #74625 üzenetére

    Hali hó.
    Fórumban nem nagyon találtam róla, hogy beszéltetek e erről.
    Neten szintén nem találtam magyar tesztet.
    Focal Chorus 714 hangfal mennyire életképes mélyben a 135ös sugárzóival?
    Ajánlottak egyet -140ért.
    Jól gondolom, hogy mag a Focal is inkább klasszikus / jazz műfaj kedvelő lenne ?

    Illetve úgy egészébe milyen is ez a hangfal szerintetek ?

    Köszönettel
    Szabolcs

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Tomacko #74649 üzenetére

    Köszi :D láttam amúgy. Hát mit ne mondjak ahhoz képest hogy mennyibe kerül szerintem nem egy nagy desing... natúr színű fával még az elegancia faktora is kicsi... az hogy hogy szól más tészta :)

    Esetleg valaki a fentebbi Focal-ra :) ?
    Az a baj ez is messzi van, gy nem igazán tudom meghallgatni. :S
    Bár még egyeztetünk.

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    Helló srácok!
    Köszönöm mindenkinek az észrevételeket, ajánlatokat.
    Rendesek vagytok !!!
    Mivel van már erősítőm, így már sokkal jobban szóba jöhet az, hogy kipróbáljam az adott hangfalat amit nézek.

    Azt ugye írtam feljebb is hogy a Quadralok szimpatikusak úgy alapból is, meg külsőre is ezek jönnek be igazán. Ha a mélye is jó de nem tökéletes még elsőre jó is lehet.
    Most már csak ki kell fogni használtan egy jó darabot.
    Akár a Rhodium sorozat is szóba jöhetne használtan.
    De mivel időm van bőven kitudom várni a jó vételt és addig még bármikor adódhat hogy el tudok menni hallgatózni. (az a baj hétfő reggel 8-5-ig, szombat délig dolgozok, aztán még semmi mást nem csináltam, de a Stream audioba elakarok menni majd ők látom quadraloznak is)
    Lehet tényleg nem jön be hallgatás alapján majd nem tudom.
    Ha annyira változik az ízlésem / igényem /hallásom a jövőben akkor meg majd cserélek. Nem örökre veszi az ember. Majd kiderül

    A triangle-t még megnézem jobban mert amikor szó volt róla akkor épp sok meló volt aztán meg el is felejtettem őszintén szólva.

    Hallgatom ezeket a "csodálatos" Jamo hangfalakat jobb híján... :D nem tudom hogy a merev 1,5-ös kábel járatódik e be vagy hogy mi lehet az oka. De egyre jobban kihallom a hangfalból hogy pontatlanabb, merevebb?? a mély. Mintha az elején szebbek lettek volna.
    A magasok nem olyan rosszak, de még hangváltóval is elég gyatra közepet ad ez a jamo... illetve már most kezdem észrevenni azt , hogy teljesen elbassza a zenei élményt ha a mély elnyomja a többi hangot.
    ( Próbálom fejleszteni a zenei hallásom ami szerintem talán talán kicsit kezd is elindulni, egyre több dolgot vélek felfedezni és eltérést észrevenni hangzásban. Persze ezt csak az én magam amatőr nagyon kezdő) szintjén úgy, hogy sajnos a jelenlegi hely akusztikailag sem igazán megfelelő.

    Mivel első szettem lesz, és már most kezdem azt érezni, ami egy jó pár éve elmúlt nálam, hogy úgy Igazán élvezem a zenehallgatás.
    De majd meglátjuk hova jutok.

    Még egyszer köszönöm hogy válaszoltok, segítetek még ha néha a magatok kis gonoszkodó módján is :D Valahol el kell kezdeni na... :D csak én nem a 100ezer ftos -al kezdem.

    Üdvözlet!!!

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz bta1 #74674 üzenetére

    Hali!

    Naaa köszi szépen a választ! Ez már haladás ha azt mondod jól hallom akkor :P Nem csak képzelődök.
    Nem MCU kábel de ugyan olyan csak egybe 2x1,5 MMfal :D Üzletbe ez van :D De lehet hozok át pár méter sodrott (MKH) 1,4 vagy 2,5-öt is :D próbálkozni kanyura
    Ennek a Jamonak úgyis mindegy.
    Tudom hogy ez a Jamo nem üti meg a szintet (finomvan szólva :P)

    Quadralal kapcsolatban mi a vélemény? Te is a kemény mélye miatt nem szereted vagy esetleg más okból?

    Ja el is felejtettem mondani, lehet ki lesz próbálva a Vincent egy B&W hangfallal. a Pontos típusát most nem tudom. Kiváncsi vagyok milyen lesz ha összejön.

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    Michael Jackson - Give In To Me
    Michael Jackson - They Don't Care About Us

    Imádom Jackson-t
    Ha esetleg valaki nem ismerné. :)

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz MCGaiwer #74691 üzenetére

    Kell!
    Ha valamennyire is szeretnél egy értelmes hangot szerintem kellene a DAC...

    Nekem PC a forrás csak egy X-FI HD -m van de fényéveket ver bármelyik alaplai hangkártyára.

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Tamoo #74694 üzenetére

    Igen persze tudom, de abból indultam, hogy általában az embereknek nincs egy hú de drága alaplapja.
    Szerintem "értelmes" hangkártya 30-40ezer ftos alaplaptól felfelé van.

    Az én Alaplapom se egy átlagos (persze nem is high end). Újonnan volt vagy 35 ezer ez is anno és az X-Fi hez képest bőven van különbség. Főleg Hangerőben- az integrált olyan mintha a max hangerő is olyan 65-70% lenne.

    De ez csak az egyéni tapasztalatom/véleményem.

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Tamoo #74710 üzenetére

    Rendben értelek :)
    Elnézést ha teljesen kezdőként nem tudom még jól kifejezni magam, majd belejövök. Bár már most érzem pedig még nagyon az elején vagyok, hogy ha egy picit nem figyelek oda... ez a Hfizés nagyon be fog szívni évek alatt :D

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    Helló

    Segítsetek már légyszíves!
    Amíg nem lesz hangfalam az erősítőhöz, addig HA lehet akkor rákötném a hifim hangfalait.
    Na mármost ezek a hangfalak 2 pár azaz 4 érel rendelkeznek és a hifibe is külön megy 4pár.
    A Vincenten csak 1 csatorna van ugye és az van oda írva 4-8ohm.
    A hangfalak a leírás szerint 6 / 6 ohmosak. külön írja a 2 pár adatait hangfalon belül mindkettő 6ohmos.

    Van rá egyáltalán lehetőség hogy rákössem? ha igen hogy?
    Bár sejtem, hogy nem lehet. Ha csak nem akarom megnézni hogy füstöl el egy Vincent :D

    Köszi
    hello

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Nemir Ombe #74807 üzenetére

    Köszi mindenkinek
    Elnézést, elfelejtettem mondani, SA AK44 Panasonic hifi hangfala lenne. Az elején még pár hónapja szó volt róla hogy erről váltok majd :) csak most elfelejtettem hozzátenni.

    Alap esetben én is így tudom, hogy kinyírja az erősítőt. De aztán hallottam valamit hogy ?keresztbe :U ? kell kötni a vezetékeket és úgy jó lehet. De szerintem baromság.
    Gondoltam azért rákérdezek, itt hogy van e rá esély vagy nincs!
    Köszi

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    Hali
    Nézelődtem a topicban de azon kívül hogy a Canton Karat-egy olcsóbb típusa a Cantonnak pontosabbat nem találtam.
    Canton_Karat_707_DC
    Canton_Karat_M_80_DC
    Ez lenne a két szóban forgó Karat hangfal amiről nem nagyon találok tapasztalatot a neten. a sima technicai specifikációkat leszámítva.
    Azt látom hogy nem mai gyerekek ezek.

    Köszönöm.

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Kiskokó #74813 üzenetére

    Ba...ki pont lecsúsztam.
    Illetve
    Ő keresett még meg

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Nemir Ombe #74815 üzenetére

    Hát akkor nem tudom, pont ezért kérdezek itt rá mindig...

    Ez alapján
    Itt is Olcsó hifinél van szó róla
    Mivel Krichd1 már írta többször hogy a GLE sorozat nem igazán ajánlott, így ha ehhez mérten kérdezi hogy melyik a jobb (és van még pár HSZ amiben ez jön le) úgy gondoltam a Karat se egy top sorozat.

    A fenti konkrét darabokról esetleg valami vélemény? Igaz annyira nem tettszenek.
    JBL ES90-t is ajánlottak. (csak mellékesen, nem igazán gondolkoztam el rajta)
    A monitor Audiot kevésnek érzem.

    Köszönöm válaszod előre is.

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz krichd1 #74818 üzenetére

    Értem. Köszönöm.

    Viszont így már megértitek, hogy miért kérdezgetlek Pontos típusról titeket?
    Ne mondjátok, hogy én elvárom hogy helyettem döntsetek stb stb. De ha egyszer nem értek hozzá és laikus vagyok...
    Látod itt a példa.. honnan szüljem, meg magamtól azt amit most te leírtál? :)

    Tudom idegesítő vagyok, hogy heti 2-3 szor is bekérdezek véleményre egy típusról (mivel van,hogy, választ se kapok) de általában még a meglévő infók alapján se kapom meg a igaz tényeket, ezért kérdezek itt.

    Köszönöm.

    Kedves dgyuri :
    Igen olvastam róla, meg úgy gondoltam én, is nem lehet nagy szám a DZSIBIEL :D

    Ph-s fórumtárs árul egy MA Bronz 5-öt. Ezt gondolnám kevésnek, de ő legalább viszonylag közel van, bár az eladó maga is elárulta, véleménye szerint is kevés mélyben a hangfal.

    Illetve ajánlottak egy MA Silver RX-8-at is. Ez azért már elég jó lenne, de itt meg az ár sajnos ami már nem fér bele nekem. :( Ez pedig szimpatikus.

    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz krichd1 #74824 üzenetére

    Értem amit mondasz, de azért remélem azt is megérted, hogy visszamenőleg 15 évre több 10 hangfalgyártón belül ne legyek képbe több száz hangfallal.

    "Kevered a dolgokat. Van a régebbi Karat szériák, amiket manapság elég olcsón meg lehet kapni, annyit megérnek, van újabb az már teljesen más felépítésű és drágább is. A GLE szériánál az újabbakra írtam, hogy nem ajánlom, a régi GLE szériák megint teljesen mások. Persze a régi GLE szériánál jobb a Karat."

    Én kérek elnézést, hogy ha 2 percet szánni kell megírni a fentebbi HSZ-edet és mondjuk nem nekem kell összeszenvednem órák alatt az olyan információkat amiket talán nem is jól rakok össze...
    Mint lásd feljebb... olvassak utána és tudjam meg melyik Karat széria jó és meddig (arról nem beszélve, hogy ha jó miért jó és mitől rossz), melyik GLE széria jó és meddig. Aztán még "találjam" ki azt is a leírtakból, hogy ezek hogy viszonyulnak egymáshoz.. maradjunk annyiban hogy akkor egész nap a gép előtt ülhetnék, és itt most pl csak egy típusról van szó.
    Ebbe benne kell lenni, folyamatosan... ezt így nem lehet.

    Ezzel nem azt mondom, hogy elvárom a válaszotok és én nem akarok utána nézni, de ez így szinte lehetetlenség. De lehet én vagyok csak a gyökér. :U
    Azt még bele se kalkuláltam, hogy ezek a vélemények amúgy meg tök egyéni is lehet ami megint torzít az egészen....

    Na mind1. Mint régebben is írtam feljebb, ha szeretnétek akkor nem írok többet, ha nehézkes a segítség.
    Természetesen az is igaz amit korábban írtam és minden eddigiért hálás köszönet, neked és mindenkinek!

    Dorian : Sejtem, hogy elég jó lehet de sajna 230ezer ft lenne a 150ezres határon túl van :(

    dgyuri : Köszönöm a véleményed. Ez a Bronz 5 viszonylag közel is van hozzám, szerintem felugrok pestre meghallgatni majd valamikor. Köszi

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Pazolini #74829 üzenetére

    Na jó, itt fejeztem be ezt.
    Nem tudom miből kéne vissza vennem!!
    Soha a büdös életbe nem voltam, követelőző, soha nem volt olyan a hangnemem.
    SOHA nem szóltam érte egy szót sem, ha csak fél mondatok lettek hozzám vágva.(főleg hogy az a fél mondat is UGYANÚGY segít ahogy kell és ez nekem pont elég).
    MINDENÉRT köszönetet mondok és illedelmesen kérdezek!
    Hisztit meg egyáltalán nem látok... szóval inkább neked más kihallani az én mondandómból.
    Szimplán annyit szeretnék, hogy egy másnak pár szavas "ezt a szériát pont nem ajánlom" választ kapjak, hogy ne nekem kelljen órákig bújni a netet és azt kisakkozni hogy a 10en Karat és a 10en GLE hangfalból melyik a jó vagy a rossz és melyik hogy áll egymással szembe, főleg nem laikusként.

    Ennyi.
    DE én akkor itt ezt most OFF-olom is és MÉGEGYSZER köszönet minden eddigi segítséget.

    Illetve "ITT ISMERETLENEK FOGLALKOZMNAK A SZEMÉLYES ÜGYEDDEL"
    Ez egy fórum, ha valakinek ez nehezére esik akkor ne írjon ide... olyan dolgot vágsz a fejemhez ami egy fórum alapeleme... de mind1.

    Értem amit mondasz de nem látom létjogosultságát!

    Helló!

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Pazolini #74831 üzenetére

    Meg is válaszolod magad! :)

    Köszi majd ha lesz 10 éves tapasztalatom egy olyan témában ami kb fél éve keltette fel az érdeklődésem
    (amúgy sem olyan szinten mint itt másoknak) ...majd akkor visszajövök.

    Azt se tudod mit beszélsz... nekem nincs időm olvasni a többieknek meg legyen... a többiek NEM MIATTAM olvastak utána és még csak nem is kényszerből, vagy miattam, hanem azért mert érdekli őket és kíváncsiak rá stb.
    Tehát még csak azt sem kérdezhetem meg amit más szimplán élvezetből szerzett tudása rejt!?

    Akkor innentől fogva senki ne irjon semmi tapasztalatot se semmit hisz az mindenki magánügye.
    Azt akarod hogy 10 évnyi tapasztalattal rendelkezzek, miközben másnak a válasz fél percbe kerül.
    Persze azt ő is egyszer olvasta/ tapasztalta és lehet 10 éve van benne, de nem pont ezért kérdezünk az okosabbtól?
    Akkor zárjuk be a összes fórumot a világon és mindenki üljön le és 0-24be tanulja ki magától azt a témát ami érdekli éveken át.
    Jó hogy nem pénz akarsz kérni a tanácsodért... mert kb már ezt érzem sugallani..

    Van olyan topic ahol én segítek másnak mert ott én vagyok információ tudatában és más nem.
    A fórumnak az a lényege, mindenki abban segít a másiknak amiben tud.
    Emellett a stílusomba is belekötsz mintha valami követelőző paraszt módon benyögném ide a kérdéseim és 2-3 nap múlva verném az asztalt hogy MÉNEM VÁLASZOLTATOK!! ....
    Amire példa nem volt!!

    De tudod mit majd más témában őszintén kívánom, hogy hozzád is így álljanak.
    Kicsit úgy érzem túl van bonyolítva ez az egész dolog....

    Mintha az autós topicban benyögnék, hogy ez meg az a baja a kocsimnak... mitől lehet?
    Úgy hogy azt se mondja el milyen autóról van szó, a hibát se írja pontosan körbe és internetről amúgy sem lehet szerelni.... ha hasonló helyzet állna fent itt tökre igazad lenne... de nem ez a helyzet.

    Befejeztem és bocsánat az összes múltbeli hozzászólásomért, vegyétek úgy hogy nem írtam ide soha.
    Köszönöm

    Spíler : ezek szerint vagy én vagyok oltári gyökér, vagy ti viseltek más szemüveget...
    Sajnáltatom magam ?....meg szenvedek ?
    Kérdezek egy konkrét típusra amit le lehet válaszolni két szóval és kész! Ez aztán nagy szenvedés..
    Majd ha tudok elmegyek hallgatózni is ha lesz rá időm.
    most komolyan .......
    Sajnáljátok leírni a tapasztalatokat vagy mivan? Elkopik a billentyűzet? nem értem....
    Nagyon más életfelfogással élünk úgy látom :)

    Iguana : igyál is rá valamit! ;)
    Kiszálltam! További jó hifizést mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz OPiiPO #74840 üzenetére

    Nagyon jól kiragadtad azt a részt, kár hogy nem arra utal azért is van zárójelben.

    Leírtam, azt hogy gondolom mennyire vagyok idegesítő és mennyire nincs kedve sokaknak válaszolni a kérdéseimre. Ha visszanézed pár oldalt a HSZ-eim szerintem kapásból találsz 2-3 olyat amire nincs válasz.
    Most nézd tovább és látod hogy bárhol azon puffogok hogy nem írt senki? Látod hogy eszementen linkelem a saját HSZ-em és választ követelek ? Nem. Tovább lett lépve és kész.

    Itt szimplán leírtam hogy mivel nem kaptam választ párszor, ezért is tudom hogy valakinek nem vagyok szimpatikus vagy nevezzük bárhogy. Panaszkodtam ezért bármikor? nem!
    Abban a HSZ ben megjegyeztem Ok-okozat összefüggésben hogy mivel nem kaptam választ ennek meg van az oka. Ennyi, nem akadtam fent rajta, nem hisztiztem stb.

    Értelmezzétek is amit írok és ne részleteket ragadjatok ki megtévesztésként.
    Sok más fórumra nem járok, de a Ph-n régóta itt vagyok, sok topicban. Ez egy egyedülálló topic maradjunk annyiban.

    Azért köszi az észrevételed ;)

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    OFF OFF
    Látom nélkülem is jól el vagytok.... csak nem értem mire fel mindenkinek ez a "kivagyi" stílus... és még az én stílusommal volt baj. :U
    OFF OFF

    ;] ;]

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Pazolini #74889 üzenetére

    Köszi, de attól inkább csak nézelődni járok majd ide :)

    De hogy On is legyek meg tegyek fel egy kérdést amire talán szívesebben is válaszol valaki.

    Mennyire kell félni egy használt hangfaltól ha viszonylag öreg?
    (van egy elég erős kiszemeltem de szándékosan nem írom le mi)
    Ez a típus 2003-2007 között volt gyártva szóval legszerencsésebb esetben is 10 éves.
    Sajnos a múltjáról se tudni sokat, 2. tulajdonosánál 1 éve van, előtte és most is egy középkorú úrnál van.
    A jelenlegi tulaj nem tud semmiről, volt e hozzányúlva, javítva e a hangfal.
    Állapotra szépek nagyon. Mennyire kell tartani az anyagok elöregedésétől, elfáradásától? Értem ezt akár Membrán, hangváltók, kábelek vagy bármi más. (mondjuk kábel hülye kérdés, "villanybótos" létemre" :D)

    Tudom sokan mondják, hogy a régi hangfalak sokszor sokkal jobbak mint a mai újak de azért az idő vas foga az mégis csak ott van a számításban!

    Köszönettel:
    Szabolcs

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz OPiiPO #74907 üzenetére

    Áhhh nincs akkora mákotok :D
    Nem szabadultok meg tőlem ,de amúgy inkább read only :)

    Hogy egy filmes idézettel éljek "Mondtam, hogy mindenkitől barátsággal válok el"

    Aki tudja miből van a részlet, .... :) Az látta a filmet. :DDD

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz dgyuri0123 #74922 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszod. Kicsit meg is nyugtattál és nem is.Bár logikusan belegondolva max a gumi tud elöregedni.
    De egy komolyabb hangfalon nem tudom, mennyire lehet látni a szerelés nyomait. :S De elvileg nem volt hozzányúlva.

    Halkan jegyzem meg ez egy Elac FS 207.2
    Egyenlőre nem sikerült megállapodnunk az amúgy szimpatikus eladóval. 160Ezer-re tartja nekem 150e a plafon, de amúgy se érne meg többet számomra.
    Nem tudom ez az úr AVX-en vagy máshol jelen van e. Jófogás által találtam meg a kontaktját, úgy látom ezzel foglalkozik... használt hangfalakat csereberélget. Mondta, hogy talán megy külföldre is és néz ott is valamit nekem vagy magának és akkor lehet 150-be megegyezünk az ELAC-ra.

    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz dgyuri0123 #74941 üzenetére

    Persze!! Én amúgy is ritkán vásárolok használt termékeket. Jófogásról meg még sose vásároltam... az a hely nagyon durván gáz... szegény Vatera meg kezd bedőlni miatta...

    Egy olcsó ideiglenes hangfalat akartam tőle venni, de az elkelt, aztán emailben elkezdtünk beszélgetni.
    Meg van a neve a pontos címe - telefonszáma.
    Szereti a hifizést most is több cucca van neki, cserélgeti stb. Meg amiben lát bizniszt azokat megveszi vagy cseréli.
    Ez az ELAC pl. 1 éve van nála és nem is árulja sehol, ő maga használja 5.1 be kötve valami Canton-al nem tudom pontosan. Aztán szóba jött, hogy ha talál magának valami újat akkor az ELAC-tól megválna.

    egy szónak is száz a vége. én is nagyon körültekintő és bizalmatlan vagyok!

    A Jófogás maga meg No komment! Az ember meg rá van kényszerítve azt használni, mert máshol nem keresnek a népek csak ott (nem hangfal, hanem bármi más)

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz dgyuri0123 #74947 üzenetére

    Tudom persze az árával annyira nincs is bajom. Nem akarja eladni egyelőre ráadásul Szegeden van... miért is lenne közel,hogy elmenjek Vincent-el :D

    (báár 2003 környékén az 1400 ejuró azé nem volt csak 350-400ezer ft körül de ez részletkérdés persze :) )

    Nem sok időm van elmenni hallgatózni, aztán nemsokára kezdődik az építkezés is ... a Hifi téma lesz nemsokára az utolsó utáni amire marad időm és pénzem! :(
    Nálad faja a Vincent ? Milyen hangfalat raktál mellé?

    Köszi a segítséget!

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz dgyuri0123 #74954 üzenetére

    Jóóóólvan hülye vagyok basszus. Vágom hogy a Triangle!!! Nem vagyok toppon mindig, ma húzós nap volt ráadásul az egyik fogam fele le van törve... vagyis nincs letörve csak félig... szal kb fityeg a számba az egyik fogam fele..gondolhatod :D
    Tudom hogy te is ajánlottad és Nemir is igen, ha ÚJ vétel van jobb arra lehet áldozok többet. Azt nettóba meg tudnám venni. Ez a Triangle hangfal mindig kimegy a fejemből azóta se néztem rá jobban!!! Jó a kezemre is csapok mindjárt !!!!
    Milyen kábeleket használsz amúgy ? :)

    Tomacko :
    Köszönöm a válaszod. Igen azért én is gondoltam, hogy annyira vészes nem lehet, de hát azért persze itt nagyon sok függ az előző tulajoktól is :)

    Valamikor összehozok valami hangfal hallgatást lehetőleg a saját erősítőmmel, mert nagyon érdekel mit tudna például az Elac 15-öse mélyben.. de ezt ellehet mondani akár a Bronze 5-re vagy bármi hasonló párra.

    Dorian :
    Ja amúgy nem rossz ötlet :) Még az asszony örülne is neki, jó kis Szöged túra :P
    Audi nem rohad, elég sok minden alu, meg karban van tartva :) Mivel munkába se kocsival járok (kb a szomszéd :D) ezért nem is nagyon megyek többet évi 15-20ezer kmnél. Lehet egyszer majd a távoli jövőben az új autó benzines lesz, ekkora évi távra felesleges a Dizel (bár szeretem amúgy nagyon nagyon Dízel párti vagyok)
    Ha meg rám szakad a lottó akkor meg tesla! :)

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz dgyuri0123 #74956 üzenetére

    óh :D köszi a 80%a kínai :D ha van kedved meg egy kis szabad időd kicsit kifejtheted Privátba.
    Ha ezek ilyen jó ár érték arányú cuccok akkor nagyon is érdekel. olyan 20-30ezerből megakarom úszni a kábeleket így elsőre.
    Viszont mása felállás, nem kell 10Mes RCA, USB se kell hosszú (legalább is aminek számít a minőség)

    Sőt az X Fi Hd-mat tanulmányoznom kell, sajnos nem épp úgy működik ahogy én azt elképzeltem. majd leírom a storyt, mert nem tudom , hogy kéne megoldani.

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Tamoo #75036 üzenetére

    Nagyon jó, én is szemezek ezzel a Oehlbach márkával legalább lesz valakinek tapasztalata! :)

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz python1 #75042 üzenetére

    :) király.

    Conrad-nál láttam jobbára ilyen márkájú kábeleket!

    Tamoo : sok sikert, majd szólj mi lett a vége :)

    ON :
    Én nem tudom, hogy tényleg attól lehet e de most már több mint 1 hete használom a Merev réz kábelt... nemtudom lehet képzelődök meg persze egy szocos Jamorol beszélünk de mintha egyre gagyibbak lennének a mélyek. A nagy dübörgős mélyek elég jók, de a többi mély olyan bután szól... kopogós meg olyan jellemtelen vagy nem tudom, hogy írjam.
    Ma viszem vissza a jamokat elvileg, de ha mégse holnap lesz egy kis időm visszarakom a sodrott kábeleket tesztre.
    De majd úgyis jobban a saját hangfalammal érdekel engem is ez a kábel téma :)

    Üdv!

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz ozzy711 #75092 üzenetére

    Értem amit mondasz! Viszont igazad is van meg nem is!
    Úgy kellene, lenni ahogy mondod... evidensnek kéne lennie vagy csak szimplán nem törődömség vagy időhiány.

    De van aki egyáltalán nem ért a témához. Nap mint nap látom, mennyire tudatlan egy átlag ember sokszor az a meglepő hogy a fiatalok még jobban a mai modern világban..
    Van aki összekeveri a Wattot a Volt-al..

    Szóval a fórumtárs beszámolója annak ellenére, hogy tulajdon képen a "józan parasztész" logikáján alapul (nem lekicsinyítésként mondom) de ettől még hasznos tud lenni pontosabb információk nélkül is.
    Legyen az oka ha tudatlan az ember, ha nem volt ideje vagy csak szimplán eszébe nem jutott épp az hogy elrendezze a kábeleket.

    ui.: Nincs valakinek itt eladó hangfala ? :D

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz liszi70 #75103 üzenetére

    Hát pedig inkább úgy értelmezhető az általa leírtak, hogy az autó jobban fogja az utat bizonyos körülmények között ha rendesen feltetted a 4 nyári gumit és nem 4 különböző mintájú kopású összevissza gumi van rajta.

    SZVSZ :)

    Egy gagyi ráadásul kapcsolós hosszabbító kivétele a láncból még számomra mint laikus hifis de villanybótos eladóként 1000%, hogy előrelépés!
    Ha a kábelek rendezése különválasztása talán nem is számít annyira...(annyira!)

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz dgyuri0123 #75147 üzenetére

    Háát hallod!
    Én valami tök hasonló dolgot vettem észre amit írtál!
    Ugye SV-123 ...Lehet nem is a tömör kábel bejáratódása miatt volt akkor ez ? Hanem mert nem üzem melegen szólt a rendszer?
    Pedig úgy szoktam hogy bekapcsolom és 15-30 percig van hogy nem is használom. Ezután szokott kellemes meleg lenni a teteje.

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Új hozzászólás Aktív témák