Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Festina86

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy sztereó láncot építeni zenehallgatásra. Első lépésként sikerült beszereznem egy pár Canton Vento 870.2 hangfalat. Ehhez keresek sztereó erősítőt, dac-ot, cd lejátszót, kábeleket. Milyen árkategóriájú(új árakat nézve), márkájú, típusú cuccokat érdemes keresnem? Használt eszközök is érdekelnek.
    Ha esetleg valakinek van vmi konkrét javaslata amit megnézhetnék, és dobna róla egy linket, azt nagyon megköszönném.
    Jelenleg a házimozi láncomon hallgatok zenét. Erősítő: Onkyo 608 tx-sr, hangfalak: Jbl es 80 (hivox tuningolta), hf kábel: Excalibur. Ennél szeretnék feljebb lépni. Zenéből elég vegyes amit hallgatok.
    Szerintetek kb. mennyi pénzt kell elkölteni a különböző részegységekre?

    Válaszaitokat előre is köszönöm!

  • Festina86

    tag

    válasz #71562240 #40325 üzenetére

    Köszönöm a válaszod, és elnézést a bugyuta kérdésekért.

    Én a harmadik utat választanám a kiegyenlített lánc elméletét. Nem akarok ágyúval verébre lőni, de azt sem akarom, hogy valamelyik részegység visszafogja a másikat. Házimozival kapcsolatban hallottam egy olyan ökölszabályt, amely szerint egy kiegyenlített láncban a hangfalakra(5.0-ra) elköltött pénz kb. 50%-át érdemes hm erősítőre költeni, és 10-15% pedig a kábelekre. Arra gondoltam hátha sztereóra is fellehet állítani ilyen képletet. Jó tudni, hogy nem egy válogatós hangfal ez a Canton. A csöves erősítőket most még kihagynám. Próbálok tapasztalatokat szerezni, csak sajnos Sopronban lakom, és itt nincs egyetlen hi-fi-vel foglalkozó bolt sem, és az ismerőseim körében sem foglalkozik ilyen szinten senki ezzel. Vásárlás előtt persze mindenképpen meghallgatom az adott készüléket, de arra nem látok esélyt, hogy 5-10 készüléket saját környezetben próbálhassak ki. Ezért próbálom szűkíteni a kört.
    Első körön ezt a párost néztem ki, csak időközben a cd lejátszó elkelt.
    [link]
    Szerinted ez milyen lenne? A Rotel nekem szimpatikus márka.

  • Festina86

    tag

    válasz #71562240 #40360 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat.

    Ezt az ökölszabályt csak azért kérdeztem, hogy valami alapján eltudjak indulni. Tapasztalat nélkül, az ár alapján lehet szerintem a legkönnyebben elindulni, hogy érdemes-e egy készülékkel tovább foglalkozni vagy nem. Ha mondjuk azt mondjátok, hogy a Vento mellé minimum egy 300ezer forintos erősítő illik, akkor nem nézegetek fölöslegesen 100ezer-res erősítőket mert úgysem tudják azt a színvonalat hozni. Ha viszont valami e fölött van annak már utána tudok olvasni illetve belinkelhetem nektek, hogy véleményezzétek, és utána letudok beszélni egy meghallgatást. Csak még nem tudom mi az a szint amitől felfelé érdemes nézelődni. Azért nem írtam eddig pénz keretet, mert ha már vettem ilyen dobozokat, akkor megfelelően szeretném kiszolgálni is. Olyat nem szeretnék venni ami nem tudja megmutatni mit is tudnak a Vento-k valójában, maximum nem hnap futok megvenni hanem spórolok még rá pár hónapot. Persze a pénzemnek nem vagyok ellensége feleslegesen nem fogok pénzt költeni olyan erősítőre amihez 10milliós dobozok illenek. Tehát a pénzkeretem annyi, amiért megfelelő eszközöket tudok rakni a dobozok mellé, maximum a vásárlási idő tolódik ki.

    andorra
    Nyílván nem fogok egy jobb erősítőt alkalmi áron kihagyni, de még azt sem tudom megítélni mi számít a hangfalaimnál színvonalasabb erősítőnek.

  • Festina86

    tag

    válasz #71562240 #40419 üzenetére

    Köszönöm szépen a felvilágosítást. Megpróbálom megcélozni ezt 5-6-700ezres kategóriát. Beletelik majd egy jó időbe mire összeáll a teljes rendszer, de elég ösztönző amit írtál, hogy egy elég komoly rendszer állhat össze a végén.

  • Festina86

    tag

    válasz andorra #40432 üzenetére

    Ebben nem kételkedem. Ebben a „szakmában” a tudás hiányát vagy nagyon sok pénzel, vagy sehogy sem lehet pótolni.

  • Festina86

    tag

    válasz FuRiONight #40919 üzenetére

    Szia!

    Bár nincs túl nagy össz hasonlítási alapom, de nekem is van egy pár jbl es80 ezért merek írni neked.
    Elsőre azt mondanám az es100-ast felejtsd el, az nem való 16m2-es szobába. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ott nem szólna jól. Amiben gondolkozhatsz az az es80, 20-22m2-ig bőven elég az is.
    es80-ról: Ahogy Ed Parker is írta a magasai kicsit zavaróak, sikítanak, a mélyek pedig néha már brummogásba mennek át. Én elvittem Szabó Zolihoz egy kis tuningra, és ez rendbe rakta ezeket a hibákat, egy sokkal egységesebb hangzás lett az eredmény.
    A hangfalak beforgatásával és a megfelelő hangfalkábelekkel egészen jó színpadképet lehet összehozni.
    Ezekkel a kis finomitgatásokkal egy szerethető doboz lett. Rock és elektronikus zenén nagy jól szerepel, más műfajokban azért már erősen kompromisszumokat kell kötni(de szerintem ebben az árkategóriában mindennel így lesz). Filmre, játékra tökéletes.
    Mostanság megjött az igényem a minőségi zenehallgatásra, ezért szeretnék egy második láncot is építeni, de filmre és játékokra megtartom a jbl-eket(jbl es80+es30+es25c + velodyne cht10q).
    Én nem bántam meg a vételt, szerintem az árát azt megéri.
    Amiket én még megnéznék a helyedben:dali zensor 5, concept6, mordaunt short aviano6
    A te ízlésednek nem tudom mi felelne meg a legjobban, ez csak egy vélemény volt és nem egy ajánlás.

Új hozzászólás Aktív témák