Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92251648

    törölt tag

    válasz szazbolha #92836 üzenetére

    "Tételezzük fel, hogy van CD és bakelit lejátszom, ha nem is High End, de megfelelő HiFI minőség, ha ezeknél gyengébb forrásnak tekintem (lehet tévedek) a spotify és tidal "normal" streamet, akkor mi indokolja, hogy az audio lánc más elemeit egy magasabb minőségi szintre fejlesszem?"

    Olvasom szavaidat és folyamatosan az a kérdés jár a fejemben, amit reményeim szerint nem veszel támadásnak... Szóval miért vágnál bele a hifizésbe? Nem szívatlak, tényleg érdekel.

    Elmerülhetsz a FLAC vs Spotify vs CD vs LP kérdésben, de esetedben ennek sok értelmét nem látom. Különbséget hallhatsz köztük akár egy alap láncon is, de nem a lejátszott anyag formátuma fogja meghatározni a végső hangzást. Egy komoly rendszeren az MP3 is jobb minőséget ad, mint egy gagyi cuccon az LP. Mindegyik formátumban bőséges tartalék van ahhoz, hogy a HiFi rendszerek többségét ne korlátozza.

    Az általad megjelölt pár tízezer forintos árszint a HiFi-ben csak több évtizedes, egykor jó minőségű, de ma már bizonytalan műszaki állapotú készülékek beszerzését teszi lehetővé. Az említett 10-es minőségi skálán a 7. szint is több milliós beruházást jelent, a legfelső szint pedig több tízmillióst.

    Én nem fogok neked semmilyen készüléket javasolni, nem is vagyok hozzá kellően tájékozott azon az árszinten, inkább azt mondom, hogy egyelőre ne vegyél semmit! Előbb gondold végig, mennyire van szükséged magas minőségű hanglejátszásra! Ha néhány hónap múlva is úgy érzed, szeretnél belevágni, akkor viszont keríts hozzá még anyagi forrásokat, amik arányosak az elvárásaiddal és akkor a javaslattevőknek is lesz némi mozgástere, nem csak a legalsó polcról válogathatnak!

Új hozzászólás Aktív témák