Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz szazbolha #92817 üzenetére

    Ez a téma számodra kevésbé releváns. 30ezer Ft-os komponensekből épített rendszer esetén az ilyen hasonló minőségű források közti különbség teljesen mindegy.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • #10726912

    törölt tag

    válasz szazbolha #92817 üzenetére

    A hifi egyik alapillére az erősitő. Arra kéne gyűjtened, akár elő-végfok párosra is, ha magas szintet akarsz elérni zenehallgatás terén. keress az AVX-en, Jófogáson, Hifi piacon erősitőket, használtan 10-20 éves darabok között vannak minőségi épitések, ezeknek az épitése, alkatrészei, a végeredmény (hang) a mai erősitőket nézve többszázezres szint (ha újként vennéd), ezért javaslom, hogy 10 évnél régebbit 100-200 ezer között keress. Ha a makszimumot akarod kihozni (persze ez relativ fogalom), akkor a megengedhető kompromisszumokkal ez az alja. Ehhez utána lehet forrást, kábeleket, dobozokat keresni, ezeket meg lehet olcsóbban is úszni (DAC, hozzá forrásnak akár egy laptop USB-n, kábelekből akár a CAT 7, de jobb vételekre várva, mint Alisca, Taralabs, Linn, stb lehet attól jobb is olcsón, dobozok 100 alatt használtan szitén vannak jók).
    Keress a környékeden Audio Analogue, Roksan, Magnum, Vincent, Primare, stb erősitőket, nézzd meg, hallgatózz, tudd meg, mi számodra az etalon, de 100 ezerért CSAK erősitő legyen, se DAC, se semmi kütyü, ennyiért csak elő-végfok fér bele, egybe vagy külön épitve, az mellékes. Ez általánositás, lehet ebben kivétel, de általában véve iránymutatásként megfogadnám.

  • fehér_ember

    addikt

    válasz szazbolha #92817 üzenetére

    Pedig nem ezeken kéne rágódnod, hanem majd azon hogy első körben minnél jobb hangdobozokat szerezz, meg hozzájuk méltó erősítőt.
    Amit linkeltem nad-ot valószínűleg egyértelműen jobb hangminőségű mint az a wxad, ez az olcsó új erősítőkbe építettek szintjén mozoghat (bár még nem hallottam). De vehetnél "olcsón" TC Konnket 8-at (28k), ez már tuti elfogadhatóan szólna pc-vel. Esetleg Nuprime uDSD (29k) vagy ez az airdac ...stb.
    Újonnan és elég jót? Tessék Na jó :) ilyenen nekem sincs, mégse vagyok szomorú.
    Ha vannak cd-id, akkor hallgasd nyugodtan azokat egy elfogadhatóbb hangú cd játszóval, az is tömörítetlen (wav). Már ha ennyire bedőlsz a tömörítetlenséget ajnározó reklámkampánynak és amenyire szabad a tömörítettlen szót használni egy rögzített valamire (persze ez csak egy ironikus elmélkedés volt).
    Amúgy sokáig még az is sokkal többet számít, hogy milyen lejátszó szoftvert használsz a pc-n, mint az hogy mp3 vagy flac.
    Indulásnak majd legyen egy alap elfogadható dac-od és próbálj meg minnél jobb hangdobozokba invesztálni, meg persze az erősítő se mindegy. Alap kábeleket is ajánlani fogunk, ha megkérded.
    De mint mondtam, úgy szokott ez lenni hogy mennek a saját fejük után és végül vesznek valamit újonnan (tehát úgy, ahogy még a rossz se épp olcsó). Eleinte elégedettek, de jobb esetben is hamar tovább akarnak lépni és jönnek vissza kérdezni. Persze továbbra is azt választják amit ők akarnak, és így tovább. :) Esetleg pár év múlva már elkezdenek hallgatni másokra.
    Ha viszont újonnan fogsz vásárolni ráadást meghallgatás nélkül, akkor jobban teszed ha nem mész el sehová sem hallgatózni sem előtte sem utána és miután fix lett mit veszel, inkább ne kérj róluk őszinte véleményt. Úgy talán tovább bírod velük. ;)
    Persze ezzel nem azt akartam mondani hogy ha használtan vásárolsz akkor attól jobb minőséget kapsz, hanem hogy a ráfordítható összegért kaphatsz jobb minőséget. De úgy is nézheted, hogy rossz vagy nem a te izlésedhez passzoló választáskor kevesebbet dobsz ki az ablakon. Kevesebb bukóval tudod őket tovább adni.
    De amúgy azokat is megértem, akik nem akarnak semmi rizikót és csakis újonnan hajlandóak vásárolni. Szóval ezeket neked kell eldöntened.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák