Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fehér_ember

    addikt

    válasz szazbolha #92815 üzenetére

    Én vagy 2 évig deezer előfizető voltam, utána átnyergeltem spoti-ra de csak amiatt mert náluk van egy telefonra feltehető app, amivel akár az ágyban fekve is 100%-ban tudom kezelni a pc-n futó alkalmazást (wifin). Szóval nem azért váltottam mert jobbnak találtam volna. Egyébként meg pl. a deezer személyre szabott ajánlóját eléggé kedveltem + sok jó mixet, remixet is találtam náluk.
    Úgy cirka egy bő év spotify után meg tidal-os lettem, mert annak valóban kicsit jobb a hangminősége (de azért nem annyira egyszerű ezt eldönteni).
    Úgyhogy lehet akár az árakat is nézni, vagy azt hogy hol találunk több kedvünkre való zenét, melyik felülete jön be jobban, melyiknek jobb a személyre szabott ajánlója ...stb.
    Amúgy ezekről magatok is meggyőződhettek valamilyen mértékben, mert mindegyik ad lehetőséget ingyenes próbahónapra. Szóval a fizetős részt is lehet (néha akár 2 hónapig is) ingyen élvezni.
    Tidal hifi pl. inkább csak családi csomagban elfogadhatóbb árban. Szóval ha amellett döntenél akkor toborozd a családtagokat ;)
    Amúgy én a youtube-ot is kedvelem, igazából amik az elmúlt években kerültek fel előadóktól, azok ott is rendben vannak, szerintem. Persze régi felvételek is akadhatnak elfogadható minőségben. Meg amúgy is az nyom sokat a latba, hogy milyen a felvétel minősége, a tömörítés inkább a hosszabban hallgathatóságra hat ki egyértelműbben (de természetesen csak szerintem, és a mostani álláspontom alapján; :) ... a viták elkerülése végett).
    Ezek az online szolgáltatók inkább csak azért jók, mert tök kényelmes hogy ott van előtted szinte akármelyik előadó kiadványainak java (a legfrissebbeket is beleértve). De amúgy az is fajin hogy kedvedre csinálgathatsz lejátszási listákat, meg ha valakitől hallasz pl. egy jó számot, mehetsz és csekkolhatod az összes többi számát is...stb.

    Menj el hallgatózni ahová tudsz, de igazából úgyis a ráfordítandó keret fog határt szabni a minőségnek; meg persze az is, hogy fogsz-e valakikre hallgatni vagy hallatlanul is a saját fejed után mész majd. Ami persze szintén nem lenne meglepő, hisz úgy szokás; ilyenek vagyunk, na.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák