Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz kutyek #121240 üzenetére

    :K

    Az egyedi gyártási pontatlanságokat szokás több alkatrésszel kiküszöbölni-kiátlagolni, nem csak itt, de máshol is. Például REW impedancia mérés, vagy egyéb nagyobb pontosságú R-t igénylô alkalmazásban jobb 1db kicsit szóró R helyett azt többedmagával (a növelt értékeket párhuzamosan kötve) kötni.

    Ez néha hoz a konyhára, néha nem.

    Akkor igen, amikor az alkatrészek gyártási szórása lényegében a gép/gyártósor teljes tartományában szór.

    De ez nem így van, ezeket a milliárdszámra gyártott kis apró passzív elemeket nem az egyenként egymáshoz képesti nagy szórás jellemzi, hanem ez a szórás inkább az egyes batch-ek között figyelhetô meg. Szóval például ha reggel beindul a gépsor és este leáll, akkor az aznapiak nagyjából 1 batch (kicsi szórással), a másnapiak meg egy másik batch (kicsi szórással), de a két batch között viszont nagyobb eltérés is lehet, mert a másnapiba épp másfajta huzal gurigát fûztek be a kivezetésekhez, vagy mittomén...

    Szóval én saját tapasztalatból is azt látom (méricskéltem egy idôben sokat), hogy relatíve lehet átlagolni és kihozni egy 100 Ohmos ellenállást papíron precízebbnek tartott 10db 1kOhm párhuzamos konstellációban, de ez még kevés az igazsághoz, ahhoz, hogy abszolút értékben pontos legyen az eredô, ugyanis ha mondjuk egy +/- 2% speckó mellett a 10-darabos batch pont a -1.5% köré szór picit... -> az eredôjük is ekörül lesz. Szerintem ha "látványosan" nagyot szóró eszközöket válogatunk össze egymással, a +/- tartomány teljes szélességében, amiket eltérô idôpontban vettünk például (de ugyanazt a típust), nagyobb esélyünk lehet az abszolút 0 köré közeledni, nyilván a mennyiség (és gyártási idôkülönbség) fokozásával még pontosodunk, de ennek van egy ésszerûségi határa.

    Kondi esetén a kapacitásnövekedés hasznos (gyakran), illetve a low ESR is, ha eredôben nézzük a blokkot.

    Nálam az OTL csatolókondija egy teljes blokk, 6-6 elko oldalanként + film + film rajta :D, egy pötit overkill, de kegyetlen jó szubjektíven. :D 10-10 volt, csak a magas impedanciás fejessel levittem, de tudok itt már fóliát is használni (többet szintén), most még elko + fólia kombó.

    denesdr apropó, mi is hallgathatnánk olyan kondit, amit egy kékbôl meg egy pirosból rakunk össze, de hozzácsaphatunk valami Conrad-os szart is, vagy valami magyar REMIX fóliát csak brahiból :))

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák