Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz denesdr #114935 üzenetére

    Tranziensek (felfutási idő), lecsengési idők. Nem nagyon van, ami hűbben jöveti a jelet, mint ezek az állatok, miközben az impedanciájuk vonalzóegyenes, rohadt jó mindenféle erősítőnek, annak is, ami érzékenyebb ennek változására.

    Érdekes amit illesztésre mondasz, hasonlót tapasztaltam én is, annyi talán, hogy másodfokúval váltva kisebb ez a hatás (elsőfokúval nem kínoznám őket, főleg nem a true ribbon-okat, ők sérülnek először jóval a többiek előtt, extra teljesítményre). Szóval kevésbé meredek váltással még szól az alatta lévő - vele együtt - annyit, hogy műszakilag nem ideális a kép, mégis, az együtt futó tartomány kicsit szélesebb, mint éles váltásnál és szubjektíven segít ezen az érzeten, amit említesz.

    Szerintem jól megfogott, "száraz", precíz közepekkel (pl. Purifi) van bennük igazi lehetőség, bár a régi világban is használtak már ribbonokat, csak nem 2k-tól hanem 6-8k-tól mondjuk. Ezt látom a másik útnak én is.. hogy kétutas hagyományos tetejére rátenni (tehát egy eltolt xo-frekis 3-utassá válik), vagy nagyon "világos" középpel használni háromutasban (így ez lehet kisebb is, ami fentebb megy, alul nem kell tudnia annyit és a mély is picit fentebb jön).

    Biztos vagyok benne, hogy megoldható jól, ügyesen, mások is csinálják, csak odafigyelősebb valamivel. Mindenesetre ezen gondolatok mentén sakkoznék. Neked jó, tudsz játszani az aktívval..

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák