Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #03969024 #28996 üzenetére

    Értem, hogy amikor felveted, hogy a csirkehús vagy a nyúlhús jobb-e, akkor a jobb az azt jelenti, hogy finomabb, ami ugyebár ízlés kérdése, illetve az aktuális szakács tudásának és szerencséjének a függvénye. A hasonlatodat felhasználva azonban én arra utalnék, hogy a csirkehús és a nyúlhús mint táplálék közti különbségeknek is van egy viszonylag egzakt része: ha a vizsgálatok megállapítják, hogy a csirkehúsban az emberi szervezet számára több a tápanyag, ellenben kevesebb a méreganyag, akkor esetleg lehet mondani antropomorf szemszögből, hogy a csirkehús "jobb". Ilyen viszonylag egzakt különbségtételt lehet tenni a cső, a bipoláris tranzisztor, a MOS-FET az IC, a digitális kapcsolóüzem és egyebek között is, ez esetben nem az egyéni ízlés és a tervezőmérnökök közti különbségről beszélünk, hanem arról, hogy valamelyik eszköz eredendően alkalmasabb-e a koncertteremben vagy a stúdióban felvett zene élethűbb (vagy a fül számára élvezetesebb) reprodukálására. És ha valamelyik alkalmasabb, másik pedig kevésbé alkalmas, akkor a tervezőmérnökök csak az adott paraméterekhez alkalmazkodva tudnak dolgozni. (Például feltesszük a példát, hogy adott eljárással a szakács a nyúlból kivonja a több mérget, de ez az eljárás esetleg csökkenti a nyúlban levő tápanyagot is...)

    (#29012) DDL: Na de én DLL kollégára gondoltam, miért veszed magadra?! :DD Szóval komolyra fordítva: elnézést az elírásért, a DLL valóban mást jelent. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák