Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F1DO

    senior tag

    válasz F1DO #95 üzenetére

    Különben amit nagy lelkesedéssel hegesztenék: azok kipufogók motorkerékpárokra... Mondjuk olyan munkához már minőségi munka kell, de kitartó vagyok ha valami a 'szívügyem' :) Továbbá szivesen csinálnék még motoremelő bakokat, szerelőpadokat - asztalokat - állványokat zártszelvényből. (Nna lám, hogy beindult a fantáziám..)

    [Szerkesztve]

  • Tangerine

    senior tag

    válasz F1DO #95 üzenetére

    Én ilyen gépet vettem annó a M***óban: http://tangerine.uw.hu/hegesztes/hegesztogep.jpg
    Ebbe 0,6-os vagy 0,8-as drótot lehet tenni,és 140 A a max árama.
    Kb 40e Ft volt pár éve, de most se nagyon lehet drágább
    Egyébként elég gyakran van akcióban szerintem bármikor találhatsz valamelyik barkácsáruházban (p***ker,o*i,stb.)
    Ehhez adtak egy kis egyszerű reduktort is, de ezt a palackra kell szerelni.
    Kell még venned (vagy bérelned) egy CO2 palackot. (vehetsz argont is, de sokkal drágább) Lehetőleg kicsit vegyél, ha nem túl sokat hegesztesz, és nem akarod, hogy helyhez kötött legyen. Nem tudom mennyibe kerül, én úgy csereberéltem egy oxigénpalackért. Sajnos nagyméretű, és iszonyat nehéz maga a palack is, na meg a CO2-is elég nehéz gáz.
    Később szereztem egy leselejtezett pici CO2 tűzoltópalackot, rendbetettem, és egy nagynyomású tömlővel ebbe át szoktam tölteni a nagy palackból, ha esetleg máshol kell hegeszteni.
    Egy palack sokáig elég, mivel a CO2 szinte minimális mennyiség kell, éppen csak fúj egy kicsit.
    Kell venned egy pár m 5-ös 6-os PVC csövet (párszáz Ft), amivel a palackról a gépbe vezeted a CO2-t.
    Kell venned ugye védőfelszereléseket elvileg (bármelyik fajta hegesztéshez kell). Ugye a bőrcuccok drágák. Hivatalosan a suli szerint lábszárvédő, bőrbakancs, bőrkötény, kesztyű, sapka, pajzs.
    A pajzs a legfontosabb. Fejpajzsot vegyél (párezer ft), ha sok pénzed van, vehetsz automatát is, aminek az üvegje egy LCD, és ívfényre automatikusan besötétedik, de ez kb. 20-30-40 nemtom ezer Ft.
    Én csak pajzsot használok, és néha kesztyűt. Azért egy zárt cipő sem árt. Amikor papucsban hegesztek, a zoknim olyan lesz, minta szita (zokni -> kuka) :DDD
    Ja mégvalamit kell venned hegesztőhuzalt, olyan vastagot, ami jó a gépbe. Ez is van a bakácsáruházakban. Kb. 3-5e Ft egy sima szénacélhoz való guriga. A rozsdamentes kb. 20e(!)

    Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

Új hozzászólás Aktív témák