Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madeinjapan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne egy problémám, amit a rendszer dob ki bejelentkezésnél, na persze nem mindig...
    Tehát feldobja a következő (már "klasszikus", ahogy utána néztem) hibaüzenetet:

    Exception Processing Message - és ugye utána a kód.

    http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__199259-mi-lehet-ez-talan-virus-hiaba-telepitem-ujra-a-szamitogepet-vagy-formazom-meg-

    Ezt találtam talán egyetlen használható "megoldásnak", de nem tudom, hogy miért lehet...

    Azt azért megemlíteném, hogy a gép egy 700MHz-es erőmű, a maga 512 ramjával, XP SP3-mal, és (most láss csodát) 320 GB vinyóval. A telepítésről tudni kell, hogy nem ment simán, ugyanis a BIOS-ban csupán 135 GB lát (vagyis ennyit jelez ki), de hosszú hosszú idő után a telepítés elindult. Ezt csak azért írom le, mert esetleg az nem lehetséges, hogy ilyen öreg gép ekkora méretű vinyót nem kezel jól (ezért is látnám a BIOS-ban csak ennyinek), és emiatt lehetnek ilyen problémák???

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    Üdvözlettel : Tamás

  • madeinjapan

    csendes tag

    válasz madeinjapan #19551 üzenetére

    Hát gratulálok, itt aztán tényleg nagyon segítőkész az egész bagázs... Köszönöm szépen, hogy lesz**tok, valóban hasznos a fórum....

    Köszönöm szépen a "segítséget"!

    Üdvözlettel : Tamás

  • madeinjapan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lehet, hogy nem ide tartozik, de sürgős segítségre lenne szükségem...
    Tehát, adott egy ASUS P4P800-SE lap (tudom, tudom, ez már lom, de nem ez a lényeg). A lapon található (többek között) 2 db SATA csatlakozó, amelyet most szeretnék kihasználni: egy IDE-s vinyón lenne a rendszer, az egyik SATA-n egy 1TB Samsung HD103UJ, a másik SATA-n pedig egy DVD író, oprendszer XP SP3. Éééés itt kezdődik a baj... Rádugtam a vinyót, a BIOS, az XP felismerte, működik, hibátlan. Mellédugtam a DVD-írót, és azt pedig semmiért nem hajlandó felismerni. Ha lehúzom a vinyót, és a dvd írót dugom a helyébe, akkor működik az író, de együtt, mindegy milyen sorrendben nem. Csak az működik, ami az 1. számú sata-ra van dugva. Gondoltam, hogy bekakilt a másik sata csatlakozó, de nem, mert a BIOS felismeri, mindegy melyik variációt alkalmazom, de az xp csak azt ismeri fel, amelyik az 1. sata csatira van dugva.

    Mi lehet a probléma? Mi a megoldás? (oprendszer csere, lap csere kilőve!)

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Üdvözlettel : Tamás

  • madeinjapan

    csendes tag

    válasz Zsivaagoo #33988 üzenetére

    Köszönöm a válaszod! Viszont vannak fejlemények, amik sajnos nem azt bizonyítják, amit leírtál.

    Ugyanis nem hagyott, és nem is hagy nyugodni a dolog, mert kipróbáltam Linux alatt (Ubuntu 9.10) az összeállítást egy BIOS reset után. A beállítások a BIOS-ban most az alapok (már ami a lemezkezelést illeti). Az Ubuntu bár nagyon sokáig töltött, de gond nélkül felismerte a két PATA-s vinyót, a SATA-s vinyót is és a SATA-s DVD-írót is, együtt!!! Tehát nem lehetetlen a dolog, sőőőőt, nagyon is lehetséges. Tudom, még mielőtt lehurrognátok, hogy a linuxos oprendszerek másként "dolgoznak" mint a windows-osak, de akkor is, VALAHOGY lehetséges windows alatt is, kérdés: HOGYAN.

    A másik oldalról megközelítve, mi a fenének raktak volna egy alaplapra 2 PATA-s és 2 SATA-s csatit, ha nem tudod összekombinálni. Mert én nem találtam olyat a lap leírásában, se a lapon jumper formájában, hogy ha sata, akkor nincs pata, és fordítva.

    Tehát, valahogy meg lehet csinálni, de én eddig csak tapogatózok. Szükségem lenne egy olyan tőlem felvilágosultabb emberre, aki azt mondja, hogy így kell megcsinálni: ......

    Sokaknak ez egy ilyen régi lapnál felesleges időtöltés, de ez már becsületbeli ügy, nem a rászorultság miatt teszem. Tényleg kérlek Titeket, hogy segítsetek! Vagy nem marad más, mint a rendszertelepítés?

    Üdvözlettel : Tamás

  • madeinjapan

    csendes tag

    válasz madeinjapan #33989 üzenetére

    Uraim, fórumozók, minden kedves segítőszándékú ember!

    MEGOLDVA, azt hiszem. Meguntam, és egy régi vinyóra feldobtam egy xp-t (sp3) és láss csodát, hibátlanul megy, semmi probléma!

    Tehát akkor nem a gépben, nem a chipset-ben, nem a nemtudommiben van gond, hanem az XP-m van összebarmolva :S

    Bónusz kérdés: szűz xp-nél hibátlanul megy, az én régen telepített, állítgatott xp-mnél nem... Mitől függ oprendszeren belül, hogy felismerje, mitől függ, hogy működjön???

    Mindenkinek köszönöm, aki segített, vagy csak próbált, és tanulságos volt olvasni a különböző érveket/ellenérveket! Köszönöm!

    Üdvözlettel : Tamás

  • madeinjapan

    csendes tag

    válasz madeinjapan #34009 üzenetére

    Éssss meg is oldottam... A régi rendszer is megmaradt, a sata-s dolgok is működnek, én is jól laktam, meg a kecske is, meg a káposzta is :D

    A BŰŰŰNÖS:

    "IDE csatornák optimalizálása

    Klikkeljünk jobb gombbal a Sajátgépen, válasszuk a Tulajdonságokat, majd a Rendszertulajdonságok közül a Hardver fület, itt klikkeljünk az Eszközkezelőn, a megjelenő menüből pedig válasszuk az IDE ATA/ATAPI vezérlőket.
    Itt láthatjuk az Elsődleges és a Másodlagos IDE csatornát. A bejegyzéseken klikkelve és a Speciális beállításokat választva láthatjuk az egyes IDE ágakon levő merevlemezeket, meghajtókat és azt, milyen átviteli módban működnek.
    Ahol az Eszköz típusánál Automatikus felismerés van, a Jelenlegi átviteli módnál
    pedig Nem használható felirat, ott átállíthatjuk az automatikus felismerést "Nincs"-re, hogy a gép azon a csatlakozón ne keressen induláskor eszközt. Ugyanezt ismételjük a Másodlagos IDE csatornán."

    Ha valaki ezt beakarja állítani, NE TEGYE! Felesleges, és ez olyan kicsi dolog, hogy tutira másnap elfelejted, aztán új hardver, - 5 év az ideg miatt, és nem ez lesz az első, ami eszedbe jut! Én megtettem, beszoptam, nem kicsit, de megtanultam!

    Köszönöm mindenkinek, aki próbálkozott a segítséggel!

    Üdvözlettel : Tamás

Új hozzászólás Aktív témák