Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54715584

    törölt tag

    Sziasztok,

    egy "színes" kérdésem lenne.
    Az utóbbi időben felfigyeltem, hogy a filmekből vett HD képeken a színek mennyire erősek és élénkek, sőt, nagyon sok trailerben annyira jók a színek, hogy lemásznak a képernyőről.

    Na most ha 720p anyagot játszok le a gépen, akkor sem a monitoron, sem a TV-n nem olyan élénkek a színek, mint amilyennek lennie kellene vagy amilyennek mások mondják vagy az előzőek.

    Szóval nem tudom, hogy ez egyáltalán probléma-e? Ha igen és mégsem azt látom, amit kellene, akkor mi a lehet a gond?

    Nvidia 8600 GT -> DVI to HDMI -> Philips plazma
    CoreAVC progi, input/output level 0-255 - ez csak annyiban segített, hogy nem sötét a kép, hanem így világosabb kicsit és jobban látni a részleteket
    BSPlayer a lejátszó - EVR-t használok, így a CoreAVC a videókártyát dolgoztatja
    A 24fps - 60Hz problémával nem nagyon foglalkoztam, mert nálam ez nem annyira tűnt fel, szinte mindig folyamatos a mozgás, nem tudom a színeket befolyásolja-e?

    MPC-HC-vel nem nagyon szeretnék bajlódni, sok problémám volt vele, inkább a CoreAVC-t cserélném le, ha ez a megoldás?
    De lehet, hogy csak a 24 fps - 60 Hz problémát kellene megoldani?

    Kipróbáltam azt is többször, hogy a TV-t nem a natív felbontásra állítottam be 60 Hz-el, hanem más HD felbontásra 24-25Hz-el, de annyi anyagot néztem már rajta így, hogy nem tudok különbséget tenni, a nem natív felbontás miatt pedig zavar az ebből fakadó kép/minőségtorzulás vagy fekete csíkok...

    Szóval átütő színek kellenének, hogyan tudom ezt megoldani? :)

    Válaszokat előre is köszi, szeretnék már túllenni ezen a problémán :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák