Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lajmund

    senior tag

    válasz itouchfan #186423 üzenetére

    Ha max 20kg a limit én ezt ajánlom mivel kilonként lehet variálni és elég szívós cuccokat gyártanak. [link]

    Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

  • Fred23

    nagyúr

    válasz itouchfan #186423 üzenetére

    Ha mellény, akkor abból a tényleg jó típusból, amit Lajmund ajánl, a helyedben én mindenképpen a 30 kilósat venném, mert alig drágább a 20 kilósnál, és mivel a súlyok kivehetők benne, edzhetsz simán 20 kilósra állítva is. Csak mert idővel a céljaid is változhatnak, illetve elég könnyű kinőni egy 20 kilós mellényt például tolódzkodás esetén. A 30 kilós időállóbb választás, de például nekem jelenleg már az is kevés lenne, pedig nem vagyok valami nagyon kigyúrt, nagydarab ember.

    Én átalakított erős szíjakat használok tolódzkodáshoz és húzódzkodáshoz, egyik szíjra a súlyok mennek, másik meg a derekamra, aztán felfűzöm a súlyos övet a derekamon lévőre.

    A bőröveken lévő csatokat viszont 40 kiló körül már le kell szedni, és csavaros-alátétes rögzítésre kell váltani.

    Fekvőtámaszból meg el kell jutni az egykezesig, és az már van akkora terhelés, hogy ne kelljen súlymellény, végső esetben pedig, ha az egykezes már könnyű, 1-2 ötös tárcsát azért csak lehet rögzíteni az ember hátán is. De ezt még nem próbáltam, most tartok ott, hogy elkezdtem valami ilyesmin filózni, mert az egykezes fekvőtámasz már lassan kevés lesz önmagában.

    Ja, és öv + súly esetén Decathlonban 10k alatt lehet kapni normális, célnak megfelelő övet. Én csak azért maszekoltam, mert van itthon egy rakás régi, de nagyon erős bőrövem, és sajnálom azt a 10k-t kiadni, amíg ingyen is megoldhatom a problémát. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák