Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz kelly416 #57639 üzenetére

    A teljesítményadó, leánykori nevén súlyadó annak szól, akinek a nevén van a tárgyév január 1-jén a kocsi, mindössze két rélszletben kell fizetni, ennyi a differencia. Ha eladtad augusztusban a kocsit, attól ez még szeptemberben neked fog érkezni, és jogosan nyaggatnak vele. Ha nem fizetted ki, következő évben még mindig jogosan nyaggatnak, kimaradnak fontos részletek, így csak taálgatok, mi és hogy történhetett, de ilyet én még nem láttam...
    Igaz, hogy tizenéve még okmányirodánként változó volt, mit és hogy csinálnak, de ma mág számítógépen kell végigkattintgatni mindent, szóval az ügyintézőnek nincs különösebb mérlegelési lehetősége, a tnyéek tükrében nyomja a következő gombot, majd a végére ér..
    Nekem mindenhol jó tapasztalataim vannak, talán lehet azért, mert nagyjából tisztában vagyok a jogaimmal és a lehetőségeimmal, és különösen nem is hagyom magam xopatni, de talán a legnyomósabb érv az egész ügymenetben az, mikor adásvlteli leadáskor rendszerint megkérdezem, hány perc múlva nyugodhatok meg, hogy ha bankrablást, cserbenhagyásos gyalogosgázolást követnek el az autóval, nem értem fog jönni a tek, és nem bilincsbe verve visznek el, hanem már az új tulajt keresik, mert az ő adatait látják a rendszerben?
    Egy ügyintéző se mosolygott a kérdés után, és mindig minden el volt nagyon sürgősen intézve!! :U

    Nálam volt olyan is, pedig ez még 2005-ös sztori, hogy az autó, amit megvettem, átírás elmulasztása, sok sok súlyadó befizetés elmulasztása után végleg ki volt vonva a forgalomból, az eladó úgy hamisította oda a régi tulaj nevét, mindez akkor derült ki, amikor odaadtuk a forgalmit Szegeden az okmányidorában, az ügyintéző megnézte, pötyögött, aztán visszaadta annyival, hogy sürgősen vigyük vissza oda az autót ahol vettük, és kérjük vissza a pénzt, mert ebből nem lesz papíros autónk, ne akarjunk belekezdeni..
    Nekiindult a telefonálás, mi és hogy van, végül lezsugáztuk szépen a kivonást intéző okmányidorával 5-6 telefonból, ami igaz kb egy hónap alatt zajlott le, hogy küldjük el oda hozzájuk az ügyintéző nevére a félig kitöltött adásvltelit, behívják az előző tulajt, megbeszélik vele, hogy írja alá, végleg lekerül a nevéről, és azonnal fel is vitték az adatainkat a gépbe. Mire visszaért hozzánk a papír, mehettünk aláírni!

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák