Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz diegho #57627 üzenetére

    30k km az már közel határeset, akkor kb 2,5 év után mindenképpen cserés lenne még ha vmi lassú kopásút veszel is (pl Quadraxer 3). Ha mondjuk megtartod gyári szerelésű nyárit nyárra és télre meg 4S... Aztán mikor már látod, hogy mennyi lesz a valós éves futás akkor még mindig válthatsz 2 szezonos gumira a 4 helyett.

    Amúgy nem lehet gyárilag 4S gumival kérni?

    Ja ez már legyártott darab, ugye? Akkor mindegy...

    [ Szerkesztve ]

    #nincsbennetarcsi

  • Rick4

    félisten

    válasz diegho #57627 üzenetére

    Nem is az a kérdés, hogy mennyi ment bele, mert a 65K nem hangzik rosszul csak kérdés, az újkori profil hány %-a van még meg, és vélhetőleg mennyi fog még belemenni, mire le kell cserélni, és persze ha lasan kopik, azért milyen áldozatot kell hozni fékút, hirtelen irányváltás esetén.
    A kis Transit Connectemen az új Premiumcontact 5-ösök 2020 május elején kerültek fel, azóta mentem a kocsival több, mint 100 ezer km-t, 2020 októberben megkapta télre a 4 új conti ts850p szettet, értelemszerűen többet kap a nyári, szóval egy 60:40 esélyes, azaz a nyáriban 60 ezer már biztosan benne van, és most mértem, az újkori 7.6mm profilból megvan 6.5-6.4mm, azaz még ha nem is lineárisan kopik, mert más a tetején, a külsején a keverék, még benne van az a 35-45 ezer km, ami itt max 1-2 év, utána úgyis csere, a téli tovább fogja bírni, mert kevesebb a téli gumit igénylő hónap, azaz ebből már el lehetne kezdeni számolgatni, mit lehet spórolni egy négyévszakossal. De nem vagyok biztos benne, hogy egy új négyévszakos szett elmegy neked 100-120 ezret, és akkor még van rajta 5mm profil.
    Persze mindez vezetési stílus, autó, lóerő kérdése is, egy 15-ös 1.6 tdci Transit Connect nem szaggatja az aszfaltot, még ha a legerősebb 116 lovas változat is, jó az esp benne, így se csúszkálás, se más nincs, normál közlekedéssel mindenhova el lehet jutni, és nagyobb meglepi nélkül teszi a dolgát, lehet ugyanígy ellenne egy négyévszakossal. Mindezt csak az tudhatja, aki már használta mindkettőt ugyanolyan autón.

    Mindezeket mérlegelni kell, én féltem a saját és a családom életét, a kocsikat se akarom lezúzni, 96 óta van jogsim, de árokban, korláton még nem voltam, balesetem se volt, de még nagyon mentős épp-hogy csak megúszós sztori se volt nagyon, így nem tudom mit nyerek vagy bukok, etőtl függetlenül a gumit nem spórolok, és igyekszem a lehető legjobbat venni minden autómra. Egyetlen mentés, kormány elrántás átfordíthatja az olcsóbb- rosszabb gumi használatát akár 10 éves ciklusban is, ezért is mondom, mindenki a neki megfelelőt vegye.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák