Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aristeus

    tag

    válasz tomcica #4380 üzenetére

    Köszönöm a tervet. Gyorsan be is vittem egy excelbe, majd feltettem a szokott helyre a Google drive-ra, ha bárkinek szüksége lenne rá, mint kiinduló alapra, nyugodtan szedje le: link

    Mivel eddig olyan 6:10 - 5:55 min/km körüli időket mentem az aerob zónában, így az aktuális tempóidőket így állapítottam meg: segített a DanielsTables:
    aerob zóna, bemelegítés: 6:00 min/km
    maratoni tempó: 5:45 min/km
    félmaratoni tempó 5:30 min/km (Ez elég lenne a 2:00 órán belüli félmaratonhoz, ami a cél jelenleg.)
    10K tempó: 5:15 min/km
    5K tempó 5:00 min/km

    A 3. hetet lazábbra vettem, nehogy túledzés legyen a vége. Ekkor mindenből csak a minimum mennyiség van. Minden lefelé kerekítve.
    Az utolsó hetet meg megnyirbáltam nagyon lazára: ott csak hétfőn van még egy minimalista tempóedzés, egész héten csak pihenő, meg nyújtás. Valamint szombaton egy versenyre-hangoló, laza 5K.

    1 kérdés még (minden tippet, javaslatot, saját tapasztalatot várok mindenkitől):
    Aszfalt téma: Mivel a félmaraton is ott lesz, muszáj-e ott végezni a tempófutásokat, vagy legalább egy részét? Annyira hozzászoktam már a terepfutáshoz, hogy legszívesebben ott futnám végig a tempókat.
    Félek, hogyha végig aszfalton futnám az edzéseket, akkor megint előjön az ITBFS, amit nagyon nem szeretnék.

    [ Szerkesztve ]

    Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

Új hozzászólás Aktív témák