Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Breki #81535 üzenetére

    Azzal semmi probléma nincs, ha leírod a véleményed egy termékről, amit használsz, sőt ez lenne a fórum lényege.
    Én is ajánlok olyat amit még sose hallottam, de túlnyomó többségben vagy nagyon jól tudom mit ajánlok, ennek ellenére, vagy odaírom a kétségeimet a termékkel kapcsolatban.
    Rengetegszer ajánlanak itt vezetékes kínai csodákat, amik életciklusa jó esetben is pár hónap és utána soha többet nem látod. Ezek általában a 5-10$ kategóriában versenyeznek, és mondhatni nem egy jelentős összeg, aminek az elbukását be lehet vállalni.
    Na most BT és TWS-ek esetében ez az összeg már 30$-ra módosul és még úgy is, hogy nem ma kezdtem a BT-t, csak feltételesen ajánlok bármit is, mert ezek az eszközök nagyon sokszor nem a hangminőségről szólnak és nem feltétlen ez a cél velük(pl általad említett mikrofon minőség). Egy rossz döntés vagy ajánlás anyagilag fájóbb lehet.
    Kínai TWS-el Dunát lehet rekeszteni jelenleg 200-at fel tudok sorolni, ugyan azzal a bullshit marketinggel és paraméterekkel, amit XY youtube-er "tesztelt", csak kihagyják, hogy a tesztet az eszközért cserébe csinálták, vagy hogy pénzt kapnak a vásárlások után. Kb. 1 kezemen meg tudom számolni a megbízhatóakat. Ráadásként 2-3 hónap múlva már nem fog létezni a termék. Egy AirPods-ot 3éve gyártják, és még jó sokáig fogják, de egy nagy gyártó termékciklusa is általánosan 1év jó esetben 2, ami miatt nagyon nehezen ajánlható bármi is még nagyobb márkáktól is.
    Ajánlásnál egy TWS esetében az is figyelembe kell venni, hogy az az eszköz bizony 6hónap múlva is működjön. Ezt egy olcsó kínainál semmi se garantálja, mert még 3hónapig se forgalmazzák és már el is tűnt. Ezért is van teleszórva a net fizetett review-val és reklámokkal, hogy minél gyorsabban minél többet adjanak el, aztán jöhet a következő és az újabb kör.

    "hallgattam flac stb veszteségmentes zenékkel"
    Nem árt érteni valamennyi a BT audió alapjaihoz, akkor pl. tudnád, hogy a leírtnak semmi értelme, mert a zene többszörösen tömörítve kerül a fülesekbe, ha adna bármi extrát is a flac, az egyből el is veszik.

    "csak vájtfülü."
    Az ilyen kijelentések miatt van általánosan elég erős fenntartásunk. :(

    -----------------------

    Egy füles semmilyen formában nem hasonlítható egy hangrendszerhez, főleg mivel 1000x szubjektívebb a füled mértén és kialakításán az illeszkedésen múlik a hangzás, sokkal több változóval rendelkezik, mint egy hangrendszer, sokkal személyesebb dolog.

    Személy szerint tudom magamról, hogy olyan hangképet szeretek, amitől a többségnek max. feláll a szőr a hátán. Csak akkor ajánlok az általam kedvelt fülest, ha valaki nagyon specifikusan leírja, hogy azt a hangzást keresi. Nem árt egy jókora összehasonlítási alap és saját magad ismerete is, ami az elsőnél szerintem fontosabb.

Új hozzászólás Aktív témák