Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kemcso

    Ármester

    válasz wolfman #76049 üzenetére

    Pedig az UE900 is messze van a csúcstól... Jópár fülest hallottam a felső kategóriából és eddig egy volt, amire azt mondtam, hogy hú, ez hozza azt, amit az asztali rendszerem: U18 (forrással együtt kb 5-6x áron). A többi mind kompromisszumos. A térérzetet mindegyikben szűkebb, hol jobban hol kevésbé.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz wolfman #76049 üzenetére

    Pedig sajnos a piac nem így működik. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy 70 ezer körül indul be inkább az élet, onnan felfelé izgalmasak a dolgok. A gyártók nem azt csinálták, hogy azonos áron az egyre újabb modellek egyre jobb hangot adnak, hanem megnyitották felfelé a kínálatot, és egyre drágább füleseket adnak ki, így nehezebben jut el alsóbb árszegmensbe jobb hang. Ugye a kínaiak próbálják ezt kihasználni, és olcsón sokat ígérnek, de tapasztalat szerint elég kevesen tudnak ténylegesen beváltani azokból az ígéretekből valamit is...

    Szerintem amúgy túl sok elvárást helyezel egy ilyen "olcsóbb" armatúrás fülesre. Én úgy emlékszem, hogy általában az armatúrásoknál a térérzet a gyengébb pont, és azért kell jelentősen többet fizetni, míg a tisztaság és sebesség rendben van a legtöbbnél. Dinamikus driverből könnyebb jó teret kihozni, ellenben lassabb lesz sokkal és hát egy driverrel élethűen lefedni a teljes frekvenciatartományt azért nem feltétlen egyszerű.

  • Tulku

    veterán

    válasz wolfman #76049 üzenetére

    Dinamikus: Teltebb, élettelibb, hosszabb lefutású basszus, minden selymesebb, talán élettelibbnek mondanám...de persze gyakorta átfordul mocsárrá, fedetté, életképtelenné..eszközök elválasztása csak nagyon drága kategóriában jelenik meg, a tér is olyan egyben az egész, de nem igazán érzed a mikro részleteket...
    Manapság már vannak ezer dollár fölöttiek is, itt azért kissé fordul a kocka, de mindegyik túltol valamit (vagy a basszust, vagy túl elemző és fárasztó)

    Armatúrás: Száraz, de gyors basszus...persze pl CI-vel meg lehet csinálni lassabb lefutásút is, de nem lesz olyan mint a dinamikus...persze sokan épp ezért szeretik....
    A közepek és magasak sokkal jobban hangolhatóak, ezért részletességben, hangszer elválasztásban nagyon jók, de természetesen nagyon könnyen áteshetnek velük a ló túloldalára...talán armatúrásban nagyobb károkat lehet okozni a természetesség rovására, mint dinamikusnál...itt jelentkezhetnek a leginkább a kajáltatós, fémes, kiszámíthatatlan terű hangképek....nagyon meg kell fizetni a természeteshez közelítő megoldásokat, ezeket többnyire elég sok aramtúra köteg váltókkal való összehangolásakor érik el, általában 5 és 20 armatúra között...

    Egy 70 ezres armatúrás a jéghegy csúcsa...

    150-től már azért vannak hosszú távon hallgathatóak...westone W60 és 64audio U6 pl két kifejezetten ajánlott 6 armatúrás füles...ahol kevésbé kell kompromisszumokkal számolnod, sokkal inkább a zene élvezete kerül előtérbe....

Új hozzászólás Aktív témák