Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz #13241 üzenetére

    Van két fülem, miért hány kell hozzá? :U
    MP3-ról Te kezdtél el beszélni, nem volt az olyan rég. Azt állítottad, hogy azt is veszteségmentesnek mondják (holott ilyet senki nem mondott és abszolút baromság is, wikipedia kb 5. szó). Ekkora tévedésben voltál még délután, de azóta megvilágosodtál és most már mindent tudsz a tömörítésekről és hogy mi hogyan működik. :U
    Hogy nekem sosincs ilyen isteni szikrám...

    Szerencsére pszichológiában is nagyon jártas vagy és tisztában vagy vele, hogy a hang az agyadban áll össze. Azt fogod hallani amit szeretnél. Ha a fejedre raknak egy rohadt drága fejhallgatót amire mindenki azt mondja, hogy "hűűűdejó" és ezt Te elhiszed akkor jónak fogod hallani, akkor is ha valójában rohadt szar (vagy ha már van egy kis rutinod feltűnik, hogy szar, de hangoztatni nem fogod, inkább megnyugtatod magad valamivel). Ha különbséget akarsz hallani két formátum közt ami ugyan azt tartalmazza akkor különbséget fogsz hallani, ez ilyen egyszerű. De ha egyik felvételről készítene valaki neked egy másolatot és mp3-nak nevezné el akkor azt egyből szarnak hallanád, holott egy másolat. Ezt hívják úgy, hogy placebo.

    Dave™: áh, megvilágosodtam, hülyék vagyunk. Igaza van, semmit nem ér a témában sok év alatt összeszedett kevéske tudásom. (és a kevéskét nem irónikusan értem) el is felejtem és megyek inkább utcát söpörni. :U

    [ Szerkesztve ]

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • riam

    tag

    válasz #13241 üzenetére

    "Csak fül kéne hozzá, meg egy jó lánc.
    ...de még PC audión is kijön a különbség"

    Megkérdezhetem, mi az a jó lánc szerinted, amin ez már annyira kijön?
    Azt nem vitatom, hogy az mp3, és a veszteségmentes formátum között hallható, sőt inkább "érezhető" külömbség valóban lehet, de nem hiszem hogy a cd, és a wav között olyan könnyen észrevehető külömbség lenne, (ha egyáltalán tényleg van)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák