Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz themebuilder #11023 üzenetére

    Azt nem értem, hogy a klasszikus Sennheiser-ek vajon miért hiányoznak a listából (pl CX 500)?

    Szerintem mert rossz az ár/érték aránya. Legalábbis az új hódítókhoz képest egészen biztosan.

    Én csak azt akarom mondani, hogy szívesebben vásárolok EU-ban gyártott terméket, mert azzal hazánkat is támogatod valamilyen szinten.

    Nekem nincsenek illúzióim a Xears felől, hiába Németországban rakják össze (ha egyáltalán...), a hangszórót biztosan keleten gyártják, meg talán a többi komponenst is. A Sennheiser dettó ugyanezt csinálja (csak az összeszerelés van az EU-ban). Tehát mindenki támogatja Kínát, akár akarja, akár nem.

    Xears-ekre visszatérve valahol azt olvastam, hogy gyárilag mintha be lennének már járatva

    Thomasnak biztosan pont erre van ideje ;]

    agy egyszerűen a jó minőség velejárója a tökéletesség - nem tudhatom biztosan.

    A high-end fejhallgatókat, hangfalakat is be kell járatni. Inkább adok azoknak az embereknek a véleményére, akiknek ez a hobbijuk és sokat foglalkoznak vele, mint az ilyen egyszeri márkafanatikus internethuszároknak (most csak általánosítottam egy kategóriát, semmi célozgatás nincs benne, csak túl sok "okos" ember van a fórumokon).

    De hogy on is legyek: még nem sikerült kikísérletezni melyik szilikon vagy a foam a legtutibb, egyelőre a sima középső szilikon tűnik nyerőnek. Elég sokat változtat a hangon. Az érzékenysége hozza a papírformát, kisebb hangerőn is hangosabb, mint a CX400. Mindenben messze felülmúlja (tér, szeparáció, kiegyensúlyozottság, frekvenciatartomány stb.) Apropó freki tartomány: az alsó vége szerintem teljesen komoly, biztos vagyok benne, hogy az én hallásom korlátoz a mély hangoknál. Egy kicsit már-már soknak is tűnik a mély, de még az elfogadható határon belül van. Itt szerintem határozottan kiemel valamennyit. Nem a CX300 féle puffogásra kell gondolni, hanem arra a THX-es duruzsoló fajtára. Rettenetesen mélyre megy le. A magas egyelőre nem tűnik túl magasnak és tisztának, a közép számomra már jobbnak tűnik pár óra járás után is, marad éjszakára is, meglátjuk mi lesz belőle. Az árát egészen biztosan megérte, messze nem egy kategória az eddig használt IEM-ekkel (CX300, CX400, Sony EX082). A fejhallgatómat viszont nem közelíti meg, bár az lett volna a csoda, ha igen :DDD

Új hozzászólás Aktív témák