Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #56474624 #62344 üzenetére

    Ugyebár ez a sokévtizedes vita. Szerintem a vita egy része amiatt van, hogy kevesen választják külön azt, hogy a rendszer melyik eleme nyomja rá legjobban a bélyegét a hangkarakterre, illetve hogy a rendszer melyik eleme számít legjobban. Ez két külön dolog, az elsőből nem következik a második.

    Azt általában a "forráskészülék-hívők" sem vitatják, még manapság sem, hogy a hangsugárzó cseréje okozza a leglátványosabb változást a rendszer hangkarakterében, minőségében, mennyiségében. De ettől külön dolog tud lenni az, hogy esetleg mégis a forráskészülék, vagy éppen az erősítő számít legjobban, a zene hallgathatóságát, tekintve - lásd, a már a rendszer elején elveszett, eltorzult információt a legjobb hangsugárzó se állítja helyre, esetleg éppen kimutatja, hogy baj van.
    Szóval én például azt mondom, hogy persze, a hangsugárzó viszi bele leginkább a karakterét a láncba, a hangsugárzó változtatását halljuk leginkább, de a lánc korábbi tagjai jobban számítanak. Elvileg ebből a szempontból azt kéne mondani, hogy akkor a forráskészülék számít legjobban (hogy a hangfelvételről ne is beszéljünk), de én mostanában úgy érzem, hogy az erősítőn múlik a legtöbb, az a legkényesebb, azt a legnehezebb jól megcsinálni. Én tehát mostanában "erősítőhívő" vagyok, márminthogy az számít a legjobban.
    Tehát, azt nem mondhatod ténynek, hogy a hangsugárzó számít a legjobban, mert a "számításnak" sok összetevője van, nem csak az, hogy mennyire nyomja rá a karakterét a rendszer hangjára.

    Na de. Aki a hangsugárzó elsődlegességéről beszél, az eleve ne beszéljen fejhallgatós rendszerekről ilyen szempontból. Hiszen a fejhallgató ugyebár eleve a hangsugárzóság megcsúfolása. :)

Új hozzászólás Aktív témák