Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz #71562240 #62351 üzenetére

    Egyetértek. Minden elem sokat számít, a front end is. Nekem van egy Dune HD Max-om, amit nagyjából egy éve "nyugdíjaztam", mert funkciókban kevés volt már nekem. Filmnézésre kiváló eszköz a mai napig, zenére sem rossz, de nekem több funkció kellett, ezért került a helyére egy HTPC. Ennek 3 audió kimenete van. 1 a HDMI-n át, az alaplapi kimenet, és egy Behringher USB DAC. HDMI-n gyakorlatilag csak a TV van, annak nem is érdekel a hangja, szól. Viszont a Behringher annyival gyengébb a Dune-nél, hogy azóta ugyanazon filmeknél konkrétan hiányzik a sub tartomány. Még nem jutottam el odáig, hogy babázgassak vele, ez is szól, de egyszer valamit kezdeni kell majd, mert így nem maradhat örökre! Majd csak eljutok odáig egyszer, hogy rendberakom. :)

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz #71562240 #62351 üzenetére

    Egy hangsugárzónak sem csak karaktere van, hogy azt belevigye (mellesleg az még elég jól ki is egyenlíthető, ha csak ezen múlna a boldogság), aztán azon kívül semmiért sem felelős. Mert amúgy nagyon is. Egy szélessávú egyutas hangsugárzó középtartományát sem a hangsugárzó (nyilvánvalóan kompromisszumosabb, sávszéleken lekonyulóbb) karaktere miatt halljuk annyival tisztábbnak. Én azt gondolom, rengeteg még a fejlődési potenciál a hangsugárzókban (most csak a lehallgató láncot nézve). Jóval, nagyságrendekkel több, mint a lánc többi elemében. A HIFI jelenleg szerintem még mindig ott tart csak, hogy valami kellemes hallgatható legyen, de az élő zenei hangtól még elég messzi vagyunk. Ha az ember elmegy egy hangversenyre kiművelt hifi füllel, mindig ezzel szembesül. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák