Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -NoVa-

    őstag

    válasz niof #94032 üzenetére

    A 0dB igazítás az pont az. A teljes tartomány dinamikáját kompresszálja csak azért, hogy a kis gödröt kitöltő emelés beleférjen torzításmentesen, ez az ára. Max félreérthetően fejeztem ki magam. Munkában is csináltam hasonlókat, bár én képi anyaggal, az is megtűr rengeteg veszteséget. Nagyon ráfókuszálva feltűnik hogy a színátmenetek finomsága meg a felületek textúrázottsága csökken ha nem jut elég idő/sávszélesség az anyagnak. Ha nem kifejezetten arra figyelsz, akkor a kontúrok, részletek megléte becsapja a szemed akkor is, ha az egész információhalmaznak csak az 5-10%-a áll rendelkezésre, a többi becsült közelítő tartalom. Ez van hangnál is, nagyjából ugyanaz az algoritmus dolgozik.

    A rádiófelvételes rész az megint más, hanfeldolgozás, az alap végfelhasználói EQ esetén feltételezhetünk egy eleve jó felvételt, amit adott láncon próbál személyre szabni valaki. A legtöbb valaki az elhúzza V-be, vagy L-be és elégedetten bólogat a dobra, azt most hagyjuk is. Az ilyen területileg specifikus hiányokat/többleteket szeretem mostanában fizikai módosításokkal megkeresni, fejhallgatón párna, betét, hátlapi szűrés, tömés, egész hatékonyan lehet azt is befolyásolni. De az már barkács, nem SW EQ.

Új hozzászólás Aktív témák