Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz faki_ #14217 üzenetére

    Mivel itt vagyok ám, én magam válaszolok felvetett kérdésre.
    A méret valóban nem volt szempont ahogy annyira nem is az, mivel kimondottan portrézásra akarok obit, ahol így is úgy is cuccolok.
    Az 55-230 azt gondolom azért elég messze van az 55-200 minőségétől és ha már megszoktam egy képminőséget, nos onnan visszalépni nem igazán esne jól. A 90/2 tuti a legjobb megoldás lenne de mivel csak amatőrként és tényleg keveset portrézok csak állna sokat a szekrényben arra meg elég drága darab. Ezért találtam ki a M obikat és első körben a 85/1,4-et amit ha lenne készleten már meg is vettem volna, de röhej, hogy 6 hét alatt tud szállítani a gyártó. és így jöttek képbe a más lehetséges megoldások akár adapterezve is, viszont a korábbi tapasztalataimat nézve a régi fém-üveg objektívekkel, nem akarok belevágni a vásárlásba anélkül, hogy vagy kipróbálom mit nyújt az adott obi, vagy tényleg valaki bátran meri ajánlani.
    A Sonnar obikat már korábban is ajánlották, de a 3,5 szerintem inkább kistelézni jó, (arra tényleg dögös ez az obi) portrézni azért jó lenne legalább 2,8 és ha lehet alatta, mint például egy 85 f1,4-f2 közötti tartomány esetleg 100/2.

Új hozzászólás Aktív témák