Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Gercsa #36432 üzenetére

    Olyan lelkesen meséltél róla, szinte már rákívántam, hogy kíváncsiságból berántok egy használt XC 15-45-öt csak a széleslátó vége miatt... de aztán mindig eszembe jut mennyire gyűlölöm a power zoom üvegeket. :D Inkább az XC 16-50-et kéne előtúrnom.

    Amúgy az XF 18-55mm egy nagyon szerethető, nagyon jó objektív, én is imádom az enyémet, de a 18mm kezdő mai standardok szerint nagyon szűk már. Én anno az X-A1-hez kaptam az XC 16-50-et és annyira kedveltem, hogy az X-E2-re is azt vittem tovább.

    Hosszabb távon be fogom cserélni a 18-55-öt egy 16-80mm f/4-re. Inkább eldobok egy fényértéket az elejéből, cserébe a 16 és 18mm között ég és föld a különbség. Pláne akkor, ha zoom objektívet én főleg "turistáskodni" viszek magammal, legyen szó fotóról vagy videóról és bosszantó, mikor valami 18mm-be nem fér bele vagy a 4K/50p crop miatt még szűkebb egy kicsit. Nagyon bírnám az XF 16-55mm f/2.8-at is, de nagyon hiányolom belőle az OIS-t. Az X-T3 nem stabilizált váz... legalább egy stabilizált objektívem legyen már, főleg videó miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák