Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MikulasB

    tag

    Köszönöm mindenkinek a dicsérő szavakat.

    N5X-ben az a jó, hogy automata módban hdr+-al is nagyon jó képeket csinál.
    Bár szerintem telefonok esetében nem kell túl sokat vesződni a manuális beállításokkal se. Esetleg éjszaka kell megnyújtani a záridőt, az ISO-t pedig a lehető legkisebbre állítani. Esetleg még fehéregyensúlyt érdemes állítgatni. Az a baj hogy jó éjszakai képhez már szinte kötelező egy állvány.

    Aryon87: Szerintem vannak jó képeid, csak legtöbbször elkapkodod, nem szánsz elég időt rá. A G5 kamerájával lehet jó képeket készíteni.

    Én N5X-el kezdtem el csak fotózgatni, ami 3 hónapja van csak meg. De ha elfogadsz pár tippet:

    Inkább ha van időd járd körbe a témát, nézd meg több szemszögből is, próbáld meg nem a legszokványosabb nézőpontból lefotózni és máris sokkal érdekesebb egy kép.

    Figyelj arra is, hogy a téma beleférjen a képbe, ne lógjon ki a fotóból ha lehet, és más se lógjon be ami nem oda való.

    A napfénnyel is lehet játszani, teljesen más jelleget ad a képnek, ha mondjuk elbújik épp mögötte a nap, vagy a témát lenyugvó/felkelő nap fényénél fotózol.

    Csak hogy legyen egy példa is:

    Ezt a képet úgy csináltam, hogy leguggoltam egy tócsa elé, és így sokkal érdekesebb lett. Itt Látszik is a tócsa, a végeredmény így teljesen más lett.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

Új hozzászólás Aktív témák