Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • interstate76

    addikt

    válasz inf3rno #8963 üzenetére

    Én ki akartam próbálni, de egyelőre nem jöttem rá, mi az az étrend, ami mellett tartani tudnám, anélkül meg nem vágok bele. A neten sokan megpróbálják elhitetni veled, hogy tudsz liszt/rizs/krumpli felhasználása nélkül is ehető köreteket készíteni, pl. sajtból és karfiolból, de sztem nem mondanak igazat.

    Először a karfiol&sajt alapú pizzatésztát teszteltem, és direkt erőteljes ízvilágú feltétet használtam, hogy elnyomja a "tészta" ízét, de alig bírtam megenni. Pedig elszánt voltam, és úgy álltam neki, hogy igenis finomat fogok sütni. Nem sikerült. Utána kipróbáltam a "karfiol-rizst" (komolyan mondom, egész jó vagyok a konyhában, de nincs az a fűszerezés, ami heti többször elfogyasztható köretté teszi az aprított/párolt/pirított karfiolt), majd az ún. "felhő-kenyeret" (ez meg nem kenyér, hanem felvert tojásfehérjével készített tojáslepény, aminek - "meglepő" módon - tojás íze van, bármit állítsanak is róla idióta youtuberek, szóval köze nincs a kenyérhez), de nem találtam meg az ehető köretet, illetve kenyérhelyettesítőt. A legjobb próbálkozásom tojás, reszelt sajt és reszelt cukkini keverékéből készült tócsiszerűség volt, de az első adag kisütését követően inkább tettem a masszába egy kis lisztet, és utána egészen ehető dolgot kaptam. Ha ez utóbbit mondjuk lenmagliszttel készítem el, akkor tudok 1, azaz egy finom ételt, ami beilleszthető a ketogén diétába.

    Egyetlen járható utat látok, mégpedig azt, amit már érintettem is, azaz hogy kókusz- vagy lenmagliszt felhasználásával készítek a szokásosnál jóval alacsonyabb CH-tartalmú pizzatésztát/kenyeret/tócsit/egyebet, amivel talán meg tudom közelíteni a hagyományos ízvilágot, de még nem jutottam el az összetevők megrendeléséig, illetve receptek próbálgatásáig.

    Tényleg nem zavar, ha a pizzám tésztája nem pont olyan, mint amilyet sütni szoktam. De amikor a kamerába mosolygó, csak és kizárólag a követők számát maximalizálni akaró arcok belekamuzzák a nagyvilágba, hogy tudnak liszt nélkül kenyeret sütni és az még hamburger zsemle helyett is tuti, akkor legszívesebben letolnék a torkukon 20 kg felhőkenyeret, hogy fulladjanak bele. :)

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • adr0001

    tag

    válasz inf3rno #8963 üzenetére

    Vesének segít a citromlé és felhigított almabor-ecet.
    Esetleg ha találsz almasavat (malic acid) tablettában.
    Köveknek nem kedvezően igazítja magasabbra a vizelet a pH-ját.

    Douglas Labs Malic Acid + Mg, ebay-en.
    Epekőre is! 4 évvel ezelőtti keto futamot picit fel kellett függesztenem miatta, elég durva volt, műttetni akart az orvosom. Ilyen last resort jelleggel kipróbáltam, megszűnt.

    Prevencióra csak simán alma fogyasztása is belefér szerintem a keto-ba.
    "An apple a day keeps the doctor away"

    "If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

Új hozzászólás Aktív témák