Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balázs1986

    addikt

    válasz aleister #2261 üzenetére

    Na jó, ez már OFF, mert végképp nem SSD, de megpróbálom valahogy elmagyarázni a lényeget:
    Példaeset: Van 8Gb RAM-od. Ezt kb. sose fogod böngészéssel + játékkal + irodai alkalmazásokkal kihasználni, nekem multimédiásokkal sem sikerül. Lecsípsz belőle 500Mb mennyiséget disk-nek, és ráteszed a pagefile-t. Mit is csináltál? Azt mondtad, hogy ha kevés a RAM (nem lesz, de ha mégis...) akkor szabadítson fel helyet azzal, hogy az elszeparált RAM-ba ír...abba az elszeparált RAM-ba, ami lehet, hogy ha nem lenne lecsípve, nem is kellene pagefile. Ennek sok értelmét nem látom.

    Az SSD védelemről annyit, hogy jól írtad, az a 400Mb nem sok, szóval kímélés miatt se éri meg a kálváriát. Nálam 02.15-én lett létrehozva a pagefile.sys, az utolsó módosítás pedig 3 napja, 03.17-én volt. Azóta hozzá sem nyúlt (és még mindig 400Mb, nem növelte, pedig 1000Mb-ig engedem). Szóval 3 nap alatt 0 írás, és gyanítom, hogy ez általában így is van. Azt pedig tudjuk, hogy a RAMDisk tartalma gép kikapcsoláskor vagy elveszik, vagy íródik fizikai tárhelyre, ha beállítom. Tehát, ha én 3 nap alatt párszor ki-bekapcsolom a gépet, máris gigákat írtam az SSD-re RAMDisk használat esetén, míg ha eleve azon van a fájl, 3 nap alatt tán' egyszer történik pár Mb írás. Akkor mi éri meg? :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák